بنزیل الکل

نویسنده:

تاریخ:

معرفی محصول :

بنزیل الکل یا Benzyl alcohol با فرمول مولکولی C7H8O و جرم مولی 108.14 گرم بر مول ماده‌ای مایع بی‌رنگ با بوی ملایم که نام دیگر آن نیز فنیل کربونیل (Phenylcarbinol) است. مشخصات ظاهری بنزیل الکل یک الکل آروماتیک مایع کاملاً بی‌رنگ و شفاف و با بوی ملایم و خوشبو می‌باشد. دمای ذوب این مایع 258 درجه کلوین و دمای جوش آن 478 درجه کلوین است و خاصیت اسیدی ( pKa ) آن برابر 15.4 است که جرو مواد با خاصیت اسیدی کم است، این ماده هم به صورت صنعتی ساخته و هم به صورت طبیعی در میوه‌هایی همچون زردآلو می‌توان یافت. این ماده شیمیایی محلول در آب می‌باشد و حلال بسیار خوبی برای رنگ و مرکب است. 

بنزیل الکل بیشتر به صورت آزاد یا استر در روغن‌های ضروری مانند روغن یاسمن، روغن یلانگ یلانگ، روغن زیتون، روغن کنجد موجود است.

کاربرد بنزیل الکل :

بنزیل الکل به دلیل خاصیت تشکیل استر با اسیدهای مختلف ماده‌ای مناسب برای استفاده‌های صنعتی است و مناسب برای حلالیت در رنگ‌هاست و یکی از محبوب‌ترین حلال‌ها برای رنگ‌های نیمه دائمی مو است!

در صنایع دارو سازی از این ماده شیمیایی به عنوان یک بی‌حس‌کننده موضعی و همین‌طور به عنوان نگه‌دارنده محلول در داروهای عروقی میتوان بهره برد.

از این ماده در صنایع مختلف صابون‌سازی، لاک‌سازی، محصولات آرایش مخصوصاً رنگ‌مو ، به عنوان حلال برای کف‌پوش‌های اپوکسی ، حلال‌جوهر و رنگ ، صنایع طعم‌دهندگی و ساخت سیگار و در صنعت شراب‌سازی مورد استفاده مستقیم قرار می‌گیرد . هم چنین ماده تشکیل‌دهنده انواع مختلف استرهاست.

از فنیل کربونیل در صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین ساخت کرم‌ها به عنوان عامل تنظیم‌کننده pH کرم و همین‌طور ماده نگه‌دارنده طبیعی مورد استفاده است.

فروش بنزیل الکل:

تیم بازرگانی پیشگامان شیمی واردکننده مستقیم انواع مواد شیمیایی و مواد اولیه کارخانه‌جات به صورت مستقیم از برند های معتبر در سراسر جهان با بهترین کیفیت است! با خرید از ما بهترین کیفیت و کم‌ترین قیمت را دریافت کنید و مشتری همیشگی ما باشید! بنزیل الکل در بسته‌بندی‌های ( بشکه ) 220 لیتری با برند چینی و خلوص 99% آماده فروش است .

جهت خرید ، مشاوره و یا استعلام قیمت با شماره تلفن های شرکت در تماس باشید.

سیدی

دیگر محصولات:

فهرست
Call Now Buttonتماس