دی بوتیل فتالات

دسته : آرایشی و بهداشتی,صنعتی تاریخ انتشار :
فروش دی بوتیل فتالات

فتالات ها چیستند؟ چه کاربردی در صنعت و زندگی ما دارند؟ دی بوتیل فتالاهات ها  از کجا پدید می آیند ؟ شرایط نگهداری آنها چگونه است؟

مشخصات فنی دی بوتیل فتالات ها

  • گروهی از مواد شیمیایی آلی بهم مرتبط که نام دیگر آنها استر های اسید فتالیک هم گفته م یشود صنعت شیمی از آن به عنوان فتالات ها نام می برد.

در صنعت پلاستیک سازی از فتالات ها به عنوان نرم کننده استفاده می کنند تا آنها را انعطاف پذیر و کشسان کنند .

در صنعت پنج نوع فتالات بیشترین کاربرد را دارد:

دی اپتل هکسیل فتالات

دی بوتیل فتالات (Dibutyl phthalate)

دی ایزونونیل فتالات

دی ایزودکیل فتالات

پنزیل بوتیل فتالات

 

از حاصل واکنش استریفیکاسیون  نرمال بوتانل و فتالیک انیدرید  یک پلاستی سایزر ( دی بوتیل فتالات) به وجود می آید.

منابع دی بوتیل فتالات

این ماده بطور طبیعی توسط برخی حیوانات و گیاهات تولید می شوند. استفاده و دفع محصولاتی که حاوی فتالات ها هستند در خلال تولید در محیط مناشر می شوند. هوا، آب آشامیدنی و محیط فیزیکی اطراف مصرف کنندگان در معرض این مواد شیمیایی قرار می گیرند. در موادی مانند لوازم آرایشی، دستگاه های پزشکی، مواد پلاستیکی، رنگ ها، لوپریکانت ها، یا روغن های روانساز، مواد کف سازی، چسب هل، محصولات پاک کننده، جوهرها، لباس ها، آفت کش ها  و اسباب بازی ها ترکیبات فتالات ها دیده می شود.

فتالات ها همچنبن  در صنعت غذا و بسته بندی مواد غذایی نیز استفاده می شوند. همچنین درتجهیزات تولید نظیر تسمه نقاله ها و لوله ها و شیلنگ های پلاستیکی ها این ترکیبات شیمیایی یافت می شوند.

بسیاری از مواد بسته بندی غذا می توانند حاوی دی بوتیل فتالات باشند، من جمله PVC و پلاستیک های دیگر، جوهرهای چاپ که بر بسته بندی های انعطاف پذیر غذاها بکار برده می شوند، چسب هایی که برای کاغذ و مقوا بکار برده می شوند، لایه سلولزی احیا شده (سلوفان)، لایه های کاغذ ـ فویل آلومینیومی و سرهای درزگیر بطری ها. مشخص شده است که فتالات ها از بسته بندی به غذاها،  بویژه محصولات پر چربی و روغن ها، منتقل می شوند و میزان انتقال به غذا از بسته بندی، با افزایش دما بالا می رود.

تحقیقات غذایی مشخص کرده است که گرچه بسته بندی به وجود فتالات ها در محصولات غذایی کمک می کند اما تنها منبع مواد شیمیایی نیست. یک تحقیق در بریتانیا که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد مشخص کرد که سطوح اندازه گیری شده ی DEPH و DBP در برخی محصولات بالاتر از حد انتظار بود اگر تمام DEPH و DBP موجود در بسته بندی به غذاهای مورد نظر منتقل شده بود. بعلاوه، سطح فتالات در مرکز محصولات برابر یا بالاتر از میزان آن بر روی سطح غذاها بود یعنی جاییکه محصول با بسته بندی تماس دارد. این نتایج نشان می دهند که منابع محیطی، حداقل تاحدی، به وجود فتالات ها در غذاها کمک می کنند

مشخصات فنی دی بوتیل فتالات ها

 شکل ظاهری : مایع شفاف ، بی رنگ با بوی بسیار کم

خلوص : ۹۹%

عدد اسیدی :حداکثر ۰۴/.

ضریب شکست : ۰۱/۰ ±۴۹۵/۱

درصد آب : ۰.۱

 

کاربرد

دی بوتیل فتالات به عنوان نرم کننده درصنایع پلاستیک، پوشش های نیتروسلولزی و…استفاده می شود.

شرایط نگهداری

به دور از تابش مستقیم نور خورشید در مکان های سرپوشیده در بشکه های سالم و در بسته در دمای مناسب ۵-۳۵درجه سانتی گراد نگهداری شود.

در شرایط انبارداری استاندارد این محصول تا ۲ سال قابل نگهداری و استفاده است .

از منابع آتش زا دور نگهداشته شود و همچنین از تماس با چشم و دست خودداری گردد.

 

 

 Call Now Buttonتماس