بنزوات سدیم

دسته : آرایشی و بهداشتی,صنعتی,غذایی تاریخ انتشار :
بنزوات سدیم

بنزوات سدیم چیست؟

بنزوات سدیم که به آن نمک اسید بنزوئیک نیز گفته می‌شود، پودر کریستالی محلول در آب است و از ترکیب هیدروکسید سدیم و اسید بنزوئیک تولید شده و دارای رنگ سفید می‌باشد. از این ماده به‌عنوان یک نگهدارنده در صنایع غذایی استفاده می‌شود و بیشتر کاربرد آن در محصولات اسیدی می‌باشد. بر روی محصول بنزوات سدیم را با همین نام یا E 211 مشخص می‌کنند.

منابع بنزوات سدیم

بنزوات سدیم بطور طبیعی در زغال‌اخته، آلو، دارچین و سیب وجود دارد و به‌عنوان یک نگهدارنده، در فرمولاسیون لوازم آرایشی و بهداشتی برای جلوگیری از رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها بسیار موثر می‌باشد. همچنین ترکیب این محصول با کافئین می‌تواند اثر ضد آفتاب داشته باشد و حفاظت UVB را با فعالیت آنتی اکسیدان تامین کند.

ماده بنزوات سدیم باعث از بین برد باکتری‌ها نمی‌شود بلکه فقط موجبات توقف فعالیتشان را فراهم می‌کند. همچنین بنزوات سدیم توانایی غیرفعال‌سازی قارچ‌ها را نیز دارد . اثرات این ماده را می‌توان در شرایط اسیدی با pH کم تر از ۶/۳ مشاهده کرد.

بنزوات سدیم در صنایع غذایی

بنزوات سدیم اولین ماده‌ای است که توسط FDA مورد تایید قرار گرفت و بطور گسترده به‌عنوان یک مکمل غذایی استفاده می‌شود. این مکانیسم با جذب اسید بنزوئیک توسط سلول آغاز می‌شود. اگر PH سلول به مقادیر ۵ یا کمتر کاهش یابد فرآیند تخمیر گلوکز توسط فسفوفروکتوکیناس تا ۹۵٪ کاهش می‌یابد و سلول مخمر یا کپک از بین می‌رود.

بیشترین کاربرد این محصول در نوشابه‌های گازدار، سس‌های سالاد، مرباها و آبمیوه‌ها، ترشی‌جات و همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی نظیر کرم‌ها، مایعات دستشویی و … می‌باشد.

بنزوات سدیم به‌عنوان افزودنی در صنایع غذایی تا مقادیر ۰٫۱٪ توسط سازمان غذا و  دارو مجاز اعلام شده‌است. 

فروش بنزوات سدیم

بنزوات سدیم در بسته بندی‌های ۲۵ کیلویی، محصول کشور چین موجود می‌باشد شما مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود در داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 Call Now Buttonتماس