فنوکسی اتانول

دسته : آرایشی و بهداشتی,دارویی و پزشکی تاریخ انتشار :
phenoxyethanol

فنوکسی اتانول با فرمول شیمیایی C۸H۱۰O۲ نگهدارنده مورد استفاده در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی است. اگر در کمد و وسایل منزل خود نگاهی بیندازید قطعا هستند محصولاتی که شامل این ماده هستند.

از لحاظ شیمیایی، فنوکسی اتانول به عنوان یک گلیکول اتر یا به عبارت دیگر یک حلال شناخته می شود.

 این ماده را به عنوان “مایع چرب و چسبنده با عطر و بوی گل رز” توصیف می کنند.

به عنوان یک تثبیت کننده در عطرها و صابونها مورد استفاده قرار می گیرد.

فنوکسی اتانول یک مایع بدون رنگ، روشن و مایع روغنی است که در معرض دمای اتاق و میزان حلالیت و میزان تبخیر آب کم است. این با واکنش فنول و اتیلن اکساید در دما و فشار بالا تولید می شود. این ماده به طور طبیعی در چای سبز  رخ می دهد.

فنول با اتیلن اکسید ترکیب می شود. فنول یک جامد کریستال سفید  اسیدی است که می تواند از منابع طبیعی یا شیمیایی به دست آید. اکسید اتیلن، هم چنین به عنوان اسید کاربولیک شناخته می شود، یک گاز یا مایع بدون رنگ است .

این محصول به عنوان یک نگهدارنده در انواع مختلفی از لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله مراقبت از پوست، آرایش چشم، عطرها،  رژ لب، صابون های حمام و مواد شوینده استفاده می شود. فنوکسی اتانول توسط کارشناسان در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته است که نتیجه گرفته است که در مواردی که در این محصولات استفاده می شود، ایمن است.

فنوکسی اتانول از سال های ۱۹۵۰ به عنوان نگهدارنده در محصولات آرایشی و مراقبت شخصی استفاده شده است.

نگهدارنده فنوکسی اتانول

فنوکسی اتانول (EU) ، یا PE ، رایج ترین ماده نگهدارنده مورد تأیید جهانی در فرمول های مراقبت شخصی است. استفاده در اکثر انواع فرمولاسیون بسیار آسان است و از نظر شیمیایی بسیار پایدار است.

اولین استفاده گسترده از PE در یک ترکیب نگهدارنده به نام Phenonip ™  بود که در ترکیب با پارابن ها  تدوین شد. PE پس از ممنوعیت پارابن در محصولات آرایشی و بهداشتی برای کودکان زیر ۳ سال در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۰ بسیار محبوب شد.

در تاریخ ۳ مه ۲۰۱۱ مجلس شورای ملی فرانسه به تصویب لایحه قانونی که بلافاصله ممنوعیت استفاده از فتالات ، آلکیل فنول ها است ، رای داد.  گرایش به فرمول با مواد نگهدارنده بدون فرمالدئید مورد تأیید جهانی نیز باعث تسریع در استفاده از آن شد.

کاربرد فنوکسی اتانول

خواص فنوکسی اتانول

     طبق بررزسی های سازمان بهداشت جهانی  PE به عنوان یک ماده آرایشی بی خطر شناخته شده است. این ماده دارای خواص زیر است:

     پایدار در برابر هیدرولیز آبی
PE در سیستمهای آنیونی و کاتیونی غیرونی و مؤثر است.
محلول در آب .۲۷٪

     موثر در PH 3-12

      در دما> 100ºC پایدار است.
BP 245ºC
MP 14ºC

       تراکم ۱٫۱۰۲

فعالیت ضد میکروبی PE

فنوکسی اتانول دارای فعالیت ضد میکروبی با طیف گسترده ای در برابر باکتری ها و مخمرها است. میزان استفاده معمولی در فرمولاسیون ها ۰/۵ تا ۰/۸ درصد است و اغلب با سایر مواد نگهدارنده مانند اتیل هگزیل گلیسیرین ، هگزیلن گلیکول یا کاپریل گلیکول ترکیب می شود. همچنین برای تقویت فعالیت توصیه می کنم با محصولاتی مانند ادتا ۲ سدیم یا سدیم فیتات اضافه کنید.

کاربردها و ویژگی های فنوکسی اتانول :

بسیاری از محصولات آرایشی اصلی حاوی فنوکسی اتانول هستند. این ماده اغلب به عنوان یک ماده نگهدارنده یا تثبیت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. PE در سایر صنایع، از جمله واکسن و منسوجات استفاده می شود.

این یک گلیکول اتر است که به عنوان یک دافع حشرات، ضد عفونی کننده، حلال و نگهدارنده استفاده می شود. فنول سیتانول یک الکل اتر با ویژگی های معطر است.

این ماده به عنوان یک ماده نگهدارنده موثر در داروها، لوازم آرایشی و روان کننده ها است. 

این ماده در جلوگیری از رشد قارچ ها، باکتری ها و مخمر ها بسیار موثر است. استفاده از نگهدارنده ها باعث افزایش عمر مفید و ایمنی محصولات می شود. محصولاتی که حاوی آب هستند، حساس به قالب، تغییر رنگ و یا بوهای ناخوشایند ناشی از باکتری ها و قارچ ها هستند که به طور طبیعی در محیط حضور دارند پس استفاده از این ماده باعث می شود این مشکلات پدیدار نشوند.

شما می توانید فنوکسی اتانول  را به عنوان یک عنصر در طیف گسترده ای از محصولات آرایشی و بهداشتی پیدا کنید.

از جمله:

مرطوب کننده ، سایه چشم ، پایه ، ضدآفتاب ، کولر ، ریمل ، چشم ، شامپو ، براق لب ، کانسیلر ، شستشوی بدن ، کرم دست ، سرخ شدن ، رنگ مو ، اسپری مو ، موهای زائد لب ، لوسیون ، لاک ناخن ، دستمال مرطوب بچه ، لوسیون و صابون های کودک ، کرم اصلاح ، دئودورانت ، خمیر دندان ، موم های موهای زائد ، ضد عفونی کننده دست و ژل سونوگرافی.

فروش فنوکسی اتانول

فنوکسی اتانول در بشکه های ۲۰۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیگر محصولات : سوربیتان مونو اولئات ( اسپن ۸۰ )

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد، فنوکسی اتانول را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کند.

 

 

 Call Now Buttonتماس