متیل پارابن

نویسنده:

تاریخ:

متیل پارابن یا همان نپاژن با فرمول شیمیایی CH3 (C6H4 (OH) COO) یک آلرژن شیمیایی استاندارد است. اثر فیزیولوژیکی متیل پارابن از طریق افزایش انتشار هیستامینین و ایمن‌سازی توسط سلول محسوب می‌شود. طبقه‌بندی شیمیایی متیل پارابن آلرژن‌ها است. متیل پارابن یک استر 4-هیدروکسی بنزوات است که از ترکیب‌شدن رسوب گروه کربوکسی اسید 4-هیدروکسی بنزوئیک با متانول تشکیل شده است.

متیل‌پارابن ( Methylparaben ) ماده ای دارای خواص آنتی بیوتیکی و ضد قارچی بوده که برای جلوگیری از رشد میکروب ها بکار برده می‌شود. این ماده به طور طبیعی در میوه‌های مختلف، به ویژه در زغال‌اخته، وجود دارد.

نپاژن به طور طبیعی در فرومون‌های حشرات و میوه بلوبری گیاهانی مثل ترتیزک نیز به طور طبیعی تولید می‌شود.

نپاژن متعلق به خانواده پارابن‌ها بوده و همگی به عنوان نگهدارنده‌ها در محصولات مراقبت از پوست عمل می‌کنند. این ماده همچنین به عنوان نگهدارنده غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل متیل پارابن نگهدارنده‌ای است در انواع مختلفی از محصولات مراقبت شخصی و مواد غذایی برای جلوگیری از رشد میکروب ها استفاده می‌شود.

این ماده دارای حلالیت در آب است، بنابراین خصوصیت حلالیت‌زدایی می‌تواند زمان انحلال را کاهش دهد و زمان بارگیری را کاهش می‌دهد.

این ماده بطور معمول در ترکیب با سایر پارابن‌ها مثل پروپیل پارابن و بوتیل پارابن به منظور ایجاد خاصیت نگه‌دارندگی بکار برده می‌شود. 

خواص

متیل پارابن یک پودر سفید بسیار خوب با بوی ضعیف است که غیر ساینده نیست و به طور کلی به عنوان یک ماده نگهدارنده در غذاها به عنوان ایمن (GRAS) شناخته می‌شود. برای بیش از 50 سال این استر خنثی پارا هیدروکسی بنزوئیک اسید به عنوان یک عامل عالی باکتریواستاتیک و قارچ کش در غلظت کم در برابر طیف گسترده ای از موجودات بدن عمل کرده است. از pH 3 تا 8 پایدار و فعال است و اغلب در رابطه با سایر مواد افزودنی (به عنوان مثال ، ادتا یا نمکهای آن ، کواترنیوم 15 ، دیازولیدیل اوره ، پروپیل پاربن) برای اثرات هم افزایی استفاده می‌شود.

در محصولات مراقبت شخصی ، از متیل پارابن و پروپیل پاربن به طور معمول در ترکیب استفاده می‌شود (0.2٪ متیل پاربن و 0.1٪ پروپیل پاربن ، با سطح تنظیم‌شده با شرایط خاص). متیل پارابن از حلالیت محدودی در آب برخوردار است، بنابراین محلول‌سازی مجدد می تواند باعث کاهش زمان انحلال و در نتیجه زمان بارگیری شود. ترجیح پارابن ها به دلیل سابقه 50 ساله ایمنی و قابلیت اطمینان آن‌ها ادامه دارد.

کاربردها و خصوصیات متیل پارابن

این ماده یک پودر سفید است که دارای بوی ضعیف بوده، همچنین یک ماده‌ی غیر هیدروکسی است و به طور کلی به عنوان نگهدارنده غذایی شناخته شده است. معمولاً از آن به عنوان قارچ‌کش در محیط‌های غذایی استفاده می‌شود و همچنین در تعدادی از غذاهای فرآوری‌شده و داروها مورد استفاده قرار می‌گیرند.  

نپاژن در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و محصولات مراقبت شخصی مانند مرطوب‌کننده‌ها، شامپو، تهویه هوا، سایه‌چشم، کرم‌های ضد آفتاب و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

متیل پارابن در انواع مختلف محصولات آرایشی استفاده می‌شود که در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم :

  • آرایشی
  • محصولات اصلاح
  • محصولات مراقبت از مو
  • مرطوب‌کننده‌ها

ایمنی

در مورد این‌که متیل یا پروپیل پارابن در غلظت‌هایی که معمولاً در مراقبت از بدن یا مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مضر هستند، اختلاف نظر وجود دارد. این دو ماده به طور کلی به عنوان امن (GRAS) توسط USFDA به عنوان مواد غذایی و حفظ ضد باکتریایی شناخته شده است. متیل پارابن به آسانی توسط باکتری‌های خاک معمولی متابولیزه می‌شود و آن را کاملاً تجزیه‌پذیر می‌کند.

در مركز تجاري آرایشی و بهداشتی (CIR)، در سال 1984 ایمنی از متیل پارابن، پروپیل پاربن و بوتیل پاربن مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه گرفت كه آن‌ها برای استفاده در محصولات آرایشی در سطوح تا 25٪ بی‌خطر هستند. به طور معمول پارابن‌ها در سطوح مختلف از 0.01 تا 0.3٪ استفاده می‌شوند.

نپاژن به آسانی از دستگاه گوارش یا از طریق پوست جذب می‌شود. این ماده به p-هیدروکسی بنزوئیک اسید هیدرولیز می‌شود و بدون تجمع در بدن به سرعت در ادرار دفع می‌شود. مطالعات مسمومیت حاد نشان داده است که متیل پاربن با تجویز خوراکی و تزریق داخل حیوانات عملاً غیر سمی است. در جمعیتی که پوست طبیعی دارند، این ماده عملاً غیر تحریک‌کننده و غیر حساس است. با این حال، واکنش‌های آلرژیک به پارابن‌های مصرف‌شده گزارش شده است. مطالعه‌ای در سال 2008 نشان داد كه هیچ‌گونه اتصال رقابتی برای گیرنده‌های استروژن و آندروژن انسانی برای آن وجود ندارد، اما سطوح مختلف اتصال رقابتی با بوتیل و ایزوبوتیل پارابن دیده می‌شود.

فروش متیل پارابن

فروش متیل پارابن

متیل پارابن در درام 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، درخواست‌های شما را در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات : موم بیزوکس

سیدی

دیگر محصولات:

فهرست
Call Now Buttonتماس