نویسنده:

تاریخ:

اکسید منیزیم چیست؟

اکسید منیزیم یک جامد سفید است که اغلب به عنوان یک پودر موجود هست. این ماده دارای فرمول شیمیایی MgO است.

اکسید منیزیم یک نوع مکمل معدنی منیزیم است که عمدتا از منیزیم ساخته شده است. اکسید منیزیم با سوختن منیزیم با اکسیژن خالص به دست می‌آید، اما این روش بسیار پرهزینه است. روش ارزان‌تر این است که اکسیژن به نمک‌های منیزیم را با استفاده از رسوبات زیرزمینی، آب دریا یا تخت‌های نمک معلق نماید. با استفاده از این روش، منبع نمک منیزیم کیفیت اکسیدمنیزیم تولید شده را تعیین می‌کند.

اکسیدمنیزیم یک ترکیب غیر معدنی است که در طبیعت به عنوان پریکلاز معدنی رخ می‌دهد. از آن به عنوان یک ملانین ضد باکتری و ملایم استفاده می‌شود و دارای بسیاری از کاربردهای غیر دارویی است.

اکسیدمنیزیم یک اکسید پایه است که با محلول‌های مختلف اسید فسفات واکنش نشان می‌دهد.

ساختار اکسید منیزیم:

اکسید منیزیم ترکیبی از فلز با یک ماده‌ی غیر فلزی است، این ساختار مشابه با NaCl است، اما از آن‌جا که از یون‌های Mg2 + و O2 ساخته شده است، نه تنها به طور اتفاقی، Na + و Cl-ionها متصل است، بلکه جذب بسیار قوی‌تر بین یون‌ها وجود دارد. این بدان معنی است که انرژی بیشتری برای جدا کردن آن‌ها از خود می‌گیرد، به طوری که MgO دارای نقطه ذوب ۳۱۲۵K است، تقریباً سه برابر نقطه ذوب ۱۰۷۴K برای کلرید سدیم. این جاذب قوی بین یون‌ها نیز به‌خاطر اکسیدمنیزیم است که بسیار محلول‌تر از کلرید سدیم است. به علت نقطه ذوب بالا، اکسیدمنیزیم بسیاری از کاربردهای مورد استفاده را در بر می‌گیرد که به علت خواص نسوز آن به کار میرود.

ویژگی‌ها و کاربردهای اکسید منیزیم:

اکسیدمنیزیم یک ماده خشک‌کننده است. در فرم پودر، آن را به صورت هیدروسکوپی است، به این معنی که مولکول آب خود را از محیط اطراف آن جذب می‌کند. کتابخانه‌ها و سایر اماکن ذخیره‌سازی کتاب و کاغذ، اغلب از اکسیدمنیزیم پودری استفاده می‌کنند تا کاغذ را حفظ کنند. کوه نوردان سنگ معمولا از اکسیدمنیزیم به عنوان راهی برای کاهش رطوبت از دست خود و تجهیزات دستی استفاده می‌کنند، گرچه دیگر پودر های معدنی نیز برای این منظور استفاده می‌شود.

به علت خاصیت نسوز بودن اکسید منیزیم از می‌توان به عنوان پوشش کوره و در بوته استفاده کرد. همچنین برای ضد عفونی‌کردن دیوار برای دیوارهای پانل استفاده می‌شود.

اکسیدمنیزیم در شکل هیدراتیک آن (هیدروکسید منیزیم) معمولاً به عنوان یک آنتیکید مورد استفاده قرار می گیرد. این کار به این دلیل است که اکسید منیزیم یک ماده اولیه است، به این معنی که اسیدیته را خنثی کرده و به علت اسید بیش از حد متورم می‌شود. اکسید منیزیم به عنوان مواد تشکیل‌دهنده فعال در داروهای ضد بارداری نیز هست.

با توجه به خواص مقاوم در برابر حرارت، پودر اکسیدمنیزیم یک عایق عالی را ایجاد می‌کند. این ماده به عنوان جزء معدنی از کابل‌های مس با پوشش عایق‌شده معدنی استفاده می‌شود، یک نوع کابل صنعتی که برای حفاظت از مدارهای ضروری مخصوصاً در هنگام آتش‌سوزی استفاده می‌شود، از جمله دستگاه‌های حفاظتی آتش‌سوزی مانند آلارم یا سیستم‌های کنترل دود.

از آن‌جایی که منبع خوبی از منیزیم است، اکسیدمنیزیم در مکمل‌های غذایی برای انسان و حیوان استفاده می‌شود. در مورد حیوانات، این به عنوان یک افزودنی مواد غذایی تاستفاده می‌شود. برای انسان‌ها می‌تواند در قالب قرص یا در مولتی‌ویتامین‌ها گنجانده شود. استفاده‌های دیگر اکسیدمنیزیم اغلب در کاربردهای اپتیکی به علت ضریب شکست آن (خواص بازتاب نور) در فرم کریستال هست.

دیگر محصولات: روغن جوانه گندم

فروش اکسیـد منیزیم:

اکسید منیزیم به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول  اکسید منیزیم مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

امتیاز شما به این مقاله:

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

سیدی

اشتراک‌گذاری:

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس
انواع اسانس به سایت اضافه شد. جهت بررسی و مشاهده می‌توانید به لینک روبه‌رو مراجعه نمایید.مراجعه به صفحه اسانس‌ها
+