نویسنده:

تاریخ:

تیمول بلورهای بی‌رنگ، اغلب بزرگ یا پودر کریستالی سفید را تشکیل می‌دهد. این محصول به عنوان یک آفت‌کش (حشره‌کش، قارچ‌کش، موش صحرایی، ضد میکروبی) استفاده می‌شود؛ همچنین در عطر و ادکلن‌سازی به‌کار می‌رود. کاربرد این ماده به عنوان یک قالب و کپک‌زده پیش‌گیرانه؛ به عنوان یک نگه‌دارنده؛ آنتی‌اکسیدان طعم‌دهنده و واکنش‌دهنده می‌باشد. تیمول در فعالیت‌های سیستماتیک شبیه فنول است، اما کمتر سمی است، بخشی از آن به این دلیل است که کمتر محلول است. تیمول در ژنوتوکسیک سلول کارسینوم سلول کاکائو Caco-2 انسان نیست.

تاریخچه:

تیمول یکی دیگر از فنول‌های طبیعی است که به طور گسترده‌ای برای درمان عفونت‌های متعدد در انسان در طول دوره‌های اولیه این قرن مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده اولین بار در سال 1719 توسط Neumann از گیاه Thymus vulgaris جدا شد و فعالیت آنتی‌باکتری آن توسط بعضی پزشکان ایتالیایی کشف شد، در حالی که مبارزه با اپیدمی کرم قلابی که کارگران ساخت تونل سنت گتارد در آلپ را در 1879-1880 کشف کردند. این دارو همچنین در مقادیر مختلف موجود در اسانس چندین گیاه متعلق به جنس Thymus (Thyme)، Origanum (Origanum) و Carum (Ajowan) وجود دارد.

تيمول هنگامی که در ترکیب با کلر هگزیدین استفاده می‌شود، موثرتر از زمانی است که صرفا توسط خود استفاده می‌شود. تیمول همچنین ماده ضد عفونی‌کننده فعال در برخی از خمیردندان‌ها است، تیمول برای کنترل و جلوگیری از تخمیر و رشد قالب در کلنی‌های زنبور عسل استفاده شده است. هم چنین می‌تواند به عنوان یک ضد عفونی‌کننده پزشکی و ضد عفونی‌کننده عمومی مورد استفاده قرار گیرد و می‌تواند در زیره سبزی گیاهی یافت شود.

این ماده به عنوان 2-isopropyl-5-methylphenol ،IPMP شناخته می‌شود که یک مونو ترانکوپین طبیعی مینر ترتینوئینcymene ، C10H14O ،isomeric با کارواکرول است، در روغن آوندی یافت می‌شود و استخراج شده از Thymus vulgaris (عدس معمولی) و انواع دیگر گیاهان به عنوان یک ماده بلورین سفید با بوی خوش‌طعم و خواص آنتی‌سپتیک قوی. تیمول همچنین طعم متمایز و قوی از آویشن گیاه را تولید می‌کند. تیمول ایالات متحده برای درمان عفونت‌های قلبی استفاده می‌شود. همچنین به عنوان نگه‌دارنده در هالوتان، بی‌هوشی و ضد عفونی‌کننده در دهان‌شویه استفاده می‌شود.

دیگر محصولات : نرمال بوتانول

فروش تیمول:

 تیمول در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول  تیمول مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس