فروس سولفات

دسته : دارویی و پزشکی تاریخ انتشار :
فروس سولفات

فروس سولفات

آهن به صورت یونی به دو نوع سه ظرفیتی(فزیک)و دو ظرفیتی(فروس) است. آهن دو ظرفیتی (فروس) بیشترین قابلیت جذب را دارا میباشد، که بهترین محیط برای جذب این نوع آهن محیط اسیدی میباشد. اسید معده نیز از جمله اسید هایی است که باعث جذب این ماده میشود. داروهایی که باعث کاهش میزان جذب فروس سولفات میشود مانند آنتی اسید ها باعث اخلال در جذب آهن میشود. برخی از فرآوردهای آهن به همراه اسید آسکوربیک جذب آهن را افزایش میدهد.

کاربرد فروس سولفات

-سولفات آهن برای تصفیه آب به وسیله انجماد و حذف فسفات در گیاهان تصفیه خانه جهت جلوگیری از آئوتروفیکی آبهای سطحی مورد استفاده قرار میگیرد.

-سولفات آهن در صنعت به عنوان یک پیشرونده برای ترکیبات دیگر آهن استفاده می شود، که یک عامل کاهش دهنده است برای کاهش کرومات در سیمان.

-فروس سولفات را در مکمل تغذیه ای با ترکیبات دیگر آهن مورد استفاده قرار می دهند. همچنین سولفات آهن برای تقویت مواد غذایی و درمان کم خونی فقر آهن مورد استفاده واقع می شود. این محصول جهت غنی سازی ماکارانی، آب آشامیدنی، غنی سازی نان و سایر مکمل های غذایی نیز کاربرد فراوان دارد.

چگونگی تاثیر فروس سولفات

عنصر مهم و حیاتی برای ساخت هموگلوبین آهن می باشد. آهن به مقدار مناسب براي خونسازي و در نتيجه تأمين ظرفيت انتقال اكسيژن خون ضروري است. اين عنصر در ساخت ميوگلوبين نيز عملي مشابه به عهده داشته و همچنين به عنوان كوفاكتور چندين آنزيم اساسي، مانند سيتوكروم، نقش دارد. آهن براي متابوليسم كاتكول آمين و عملكرد صحيح نوتروفيلها نيز ضروري است. آهن موجود در غذا يا مكمل هاي غذايي،پس از مصرف خوراكي،به شكل آهن دوظرفيتي از سلولهاي مخاطي عبور كرده و به ترانسفرين پيوند مي يابد. در اين حالت،آهن براي ساخت گلبولهاي قرمز،به مغز استخوان منتقل مي شود.از فروس سولفات به عنوان مکمل های کمک غذایی، کم خونی، مکمل های خون ساز استفاده میشود که همراه با ویتامین سی و اسید فولیک و و مولتی ویتامین ها میتوانند مکانیسم اثر قوی تری داشته باشند به طوری که ویتامینc باعث بهبود جذب آهن نیز میشود.

فروش فروس سولفات

تیم بازرگانی پیشگامان شیمی فروشنده ی انواع مواد شیمیایی با نازل ترین قیمت ها هستند ضمن اینکه کارمندان فروش ما آماده ی ارائه ی هرگونه مشاوره و راهنمایی در این زمینه به مشتریان گرامی می باشند.

یک پاسخ به “فروس سولفات”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *