کلرید کلسیم

نویسنده:

تاریخ:

کلرید کلسیم یک ترکیب یونی کلسیم و کلر است. این محصول بسیار محلول در آب و عمرانی است.کلرید کلسیم یک نمک است که در دمای اتاق جامد است و به عنوان یک هالید یونی معمولی عمل می‌کند. این محصول می‌تواند به طور مستقیم از سنگ آهک تولید شود، اما مقدار زیادی نیز به عنوان یک محصول جانبی از فرآیند Solvay تولید می‌شود. از آن‌جا که طبیعت هیدروسکوپی آن است، باید در ظروف محکم نگه‌داشته شود.

کلریدکلسیم در مقادیر طبیعی سمی نیست و در غذاها استفاده می‌شود. با این حال، خطر اصلی آن به علت خشک شدن (خشک شدن) ملک و واکنش اکسوترمی است که آن را در آب حل می‌شود. بنابراین، هنگامی که جامد با پوست مرطوب یا چشم تماس می یابد، می‌تواند باعث تحریک شدید و سوختگی‌های ملایم شود.

کاربرد کلرید کلسیم:

کلریدکلسیم دارای چندین نوع از کلرید سدیم است و از آن به عنوان افزودنی مواد غذایی، نگه‌دارنده غذا، برای جاده‌های ضد انعطاف‌پذیر در زمستان و به عنوان شور در کارخانه‌های تبرید استفاده می‌شود. همچنین به عنوان یک مواد شیمیایی شنا استخر، در گیاهان تصفیه آب و برای اهداف خشک‌کردن استفاده می‌شود. همچنین دارای کاربرد در متالورژی، حفاری نفت و حفاری، صنایع لاستیک، کاغذ و رنگ است.

خواص شیمیایی کلرید کلسیم:

CaCl2 بسیار محلول در آب است، هیدروسکوپیک (جذب رطوبت از هوا) و رطوبت (جذب آب به اندازه کافی برای تبدیل به مایع). کلریدکلسیم در آب بسیار شایع است (مقدار زیادی از حرارت را آزاد می‌کند). کلریدکلسیم به طور کامل در آب برای ایجاد کاتدی کلسیم و آنیون کلراید احیا می‌شود. در محلول‌های آبی، یون‌های کلسیم می‌توانند یون‌های دیگر را در واکنش‌های مبادله، مانند تبدیل فسفات پتاسیم به فسفات کلسیم.

خواص فیزیکی کلرید کلسیم:

کلریدکلسیم به عنوان یک پودر سفید سفید، بیس‌بال و یا دانه‌های بلغور یافت می‌شود. دارای تراکم ۲٫۱۵ g / mL، نقطه ذوب ۷۸۲ درجه سانتی‌گراد و نقطه جوش بالای ۱۶۰۰ درجه سانتی‌گراد است.

فروش کلرید کلسیم:

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کلرید کلسیم مورد نیاز را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلوگرمی تأمین کند. و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. برای سفارش این محصول با مشاوران مجموعه تماس حاصل فرمایید.

سایر محصولات ما:

لاکتوز

امتیاز شما به این مقاله:

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

سیدی

دیگر محصولات:

فهرست
Call Now Buttonتماس
انواع اسانس به سایت اضافه شد. جهت بررسی و مشاهده می‌توانید به لینک روبه‌رو مراجعه نمایید.مراجعه به صفحه اسانس‌ها
+