فنول

دسته : صنعتی تاریخ انتشار :
فروش فنول

فنول چیست؟

فنول‌ها شبیه به الکل‌ها دارای گروه‌های هیدروکسیل هستند که می‌توانند در اتصال هیدروژنی بین مولکولی شرکت کنند. در حقیقت، فنل‌ها پیوند هیدروژنی قوی تر نسبت به الکل دارند. فنول‌ها شبیه به الکل هستند، اما هارمونیک‌های قوی‌تر را تشکیل می‌دهند. بنابراین، آن‌ها در آب بیشتر محلول هستند از الکل‌ها و نقاط جوش بالاتر است. فنول‌ها به صورت مایعات بی‌رنگ یا جامدات سفید در دمای اتاق حضور دارند و ممکن است بسیار سمی و سوزان باشند.

کاربرد فنول در صنایع مختلف

  • فنول‌ها به طور گسترده‌ای در محصولات خانگی و به عنوان واسطه برای سنتز صنعتی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، خود فنول (در غلظت کم) به عنوان یک ضد عفونی‌کننده در پاک‌کننده خانگی و در دهانشویه استفاده می‌شود. فنول ممکن است اولین آنتی‌سپتیک جراحی باشد.
  • در صنعت، فنول به عنوان یک ماده اولیه برای تولید پلاستیک، مواد منفجره مانند اسید پریکریک و داروهایی مانند آسپرین استفاده می‌شود. فنول هیدروکینون معمولی جزء توسعه‌دهنده عکاسی است که بلورهای برومید رنگی در معرض نقره‌های فلزی سیاه را کاهش می‌دهد. دیگر فنول‌های جایگزین در صنعت رنگ برای رنگ‌آمیزی رنگ‌های آستو استفاده می‌شود. مخلوط فنل (به ویژه کروزول) به عنوان اجزای نگه‌دارنده‌های چوب مانند کریوزوت استفاده می‌شود.
  • فنل در بعضی از اسپری‌های گلو استفاده می‌شود که می‌تواند باعث نگرانی از گلو و کاهش علائم ناشی از گلو درد شود، یا تحریک در دهان ناشی از زخم‌های دهلیزی است.

سایر محصولات ما:

هیدرازین

فروش فنول

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول فنول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

سیدی

 Call Now Buttonتماس