متانول

دسته : صنعتی تاریخ انتشار :
فروش متانول، کاربرد متانول

متانول یک ماده شیمیایی مایع با فرمول CH3OH می‌باشد. این ماده بی‌رنگ، فرار، قابل‌اشتعال و سمی است. این ماده از تقطیر مخرب چوب ساخته شده است و عمدتاً از منوکسید کربن و هیدروژن تولید می‌شود. استفاده اصلی آن در ساخت سنتز آلی است، به عنوان سوخت، حلال و ضد یخ در صنایع مختلف مورد استفاده واقع می‌شود.

از آنجا که این ماده دارای خواص سمی است، آن را به عنوان یک افزودنی denaturant برای اتانول تولید شده به منظور صنعتی استفاده می‌شود و اغلب به عنوان الکل چوب نامیده می‌شود، زیرا آن یک بار در درجه اول به عنوان یک فرآورده تقطیر مستهلک چوب تولید می‌شود.

تاریخچه تولید متانول

مصری های باستان از مخلوطی از مواد حاوی متانول در فرآیند شستشو استفاده می‌کنند. آن‌ها متانول را از پیرولیز چوب به دست آوردند. متانول خالص تا سال ۱۶۶۱ توسط رابرت بویل، تولیدکننده مواد شیمیایی از طریق تقطیر جعبه چوب، بدست نیامد، پس از گذشت چندی روح پیروکسی شیمیدان بنامی این ماده رو کشف کرده است.

کاربرد متانول

متانول خالص مواد مهم در سنتز شیمیایی است. مشتقات آن در مقادیر زیادی برای ساخت تعداد زیادی ترکیبات استفاده می‌شود، از جمله مهم‌ترین مواد رنگی مصنوعی، رزین‌ها، داروها و عطرها است. مقادیر زیادی برای رنگ‌دانه‌ها و دی‌متیل‌آنیلین برای رزین‌های مصنوعی فرمالدئید تبدیل می‌شوند. همچنین در ضد یخ خودروها، در سوخت‌های راکت و به عنوان یک حلال کلی استفاده می‌شود.

هم چنین این ماده یک سوخت اکتان با سوخت پاک است که جایگزین بالقوه برای بنزین در وسایل نقلیه خودرو است. متانول مشتق‌شده از چوب به طور عمده برای ارائه الکل صنعتی الکل نامناسب برای نوشیدن استفاده می‌شود. متانول، هم چنین به عنوان متیل الکل شناخته شده است، یک شیمیایی بسیار متنوع است که به طور گسترده‌ای برای اهداف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در زندگی روزمره ما شایع است. کارایی LTS به عنوان یک حامل انرژی، آن را به طور فزاینده‌ای به عنوان یک سوخت برای کارخانه‌ها و برای تولید برق ساخته شده است. متانول به عنوان یک منبع سوخت زیست محیطی بسیار زیاد است و تقاضا در سراسر جهان به عنوان یک منبع امیدوار کننده برای عصر جدید انرژی پاک است.

فروش متانول

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متانول مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

 

 Call Now Buttonتماس