متا سیلیکات سدیم

دسته : صنعتی تاریخ انتشار :
فروش متا سیلیکات سدیم

متا سیلیکات سدیم ماده شیمیایی با فرمولNa2sio است. این ترکیب یونی متشکل از کاتیونهای سدیم Na + است و آنیونهای metasilicate پلیمری [-SiO2-3– n می باشد. این ماده کریستالی بی رنگ و ظریف است ، محلول در آب (دادن محلول قلیایی) اما در اتانول نیست.

متا سیلیکات سدیم ، Na₂SiO₃ ، می تواند با درجات مختلف هیدراسیون سنتز شود. این ماده بسیار قلیایی با ترکیب و ذوب کربنات سدیم با سیلیکون دی اکسید تشکیل می‌شود،

+ووNa₂CO₃ + SiO₂ ‘Na₂SiO₃ + CO₂’

آماده سازی و خواص

این ترکیب بدون آب می تواند با تلفیق دی اکسید سیلیکون SiO تهیه شود

۲ (سیلیس ، کوارتز) با اکسید سدیم

۲O به نسبت مولی ۱: ۱٫ 

این ترکیب از محلول به عنوان هیدراتهای مختلف ، مانند متبلور می‌شود.

فروش متاسیلیکات سدیم

کاربردهای متا سیلیکات سدیم

متا سیلیکات سدیم صدها کاربرد دارد که بسیاری از آنها به خصوصیات سیلانت آن مربوط می شود. اگرچه در محیط های قلیایی و خنثی پایدار است ، اما برای تولید ژل سیلیس با اسیدها واکنش نشان می دهد.

متا سیلیکات سدیم اغلب برای سرعت حل سریع آن و استفاده گسترده ای از آن استفاده می شود.

این یک ماده چند منظوره عالی در مواد شوینده است. این ماده بافر قوی است، بنابراین می تواند از تغییرات بزرگ در pH جلوگیری کند. از سطوح در برابر خوردگی محافظت می کند. یک لایه بردار  سفید کننده است و از تجدید دوباره خاک جلوگیری می کند.

 برای محافظت از اجزای موجود در فرآیند های تولید درجه حرارت بالا مانند آجر و ملات استفاده می شود.

می توان برای سرعت بخشیدن به تنظیم سیمان های خشک از این ماده استفاده کرد. همچنین از جداسازی مواد جامد در سیمانهای چاه نفت جلوگیری می کند.

سیلیکات سدیم دارای خاصیت ضدعفونی کننده است، بنابراین اغلب در دوغاب های رس استفاده می شود. جذب روی سطح ذرات رس باعث می شود كه آنها یکدیگر را دفع كنند كه باعث ایجاد سرامیك های نرم تر می شود.

سایر محصولات ما:سدیم پیرولیدون کربوکسیلات

فروش

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متا سیلیکات سدیم  مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. 

این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می شود.

قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

 Call Now Buttonتماس