نویسنده:

تاریخ:

افزایش هزینه کره کاکائو و تمایل به غذاهای سالم باعث شده است که بسیاری از شرکت‌ها به دنبال جایگزین باشند. کره کاکائو شکلات را چرب و به ظاهر آن براقی می‌دهد. با این حال، با استفاده از جایگزین کره کاکائو در شکلات پخته‌شده و آب‌نبات، تبدیل به یک موضوع مهم می‌شود. جایگزین‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند:
  • جایگزین کره‌کاکائو (CBS)
  • جایگزین کره‌کاکائو (CBRs)
  • معادل کره‌کاکائو (CBEs)

جایگزین کره کاکائو (CBS):

جایگزین‌کره‌کاکائو یک ترکیب چربی است که به طور جزئی هیدروژنه شده است. این باعث می‌شود که آن را سالم‌تر از کره کاکائو سنتی، و نوع مناسب جایگزین می‌تواند طعم و بافت مشابه به شکلات به عنوان چیزی واقعی است. جانشین کره کاکائو یا همان CBS از هسته‌ی پالم گرفته می‌شود و به طور کلی جایگزینی برای کره کاکائو در شکلات‌های قالبی و روکشی می‌باشد.

این روغن‌ها دارای رفتارهای ذوبی بسیار عالی هستند و در برابر اکسیداسیون دارای پایداری نسبتاً مناسبی بوده و همچنین در زمان انبارداری شکلات از بلوم‌زدن جلوگیری می‌کند. مهم‌ترین ویژگی‌های CBS شکنندگی خوب، قابلیت قالب‌گیری بالا و مقاومت حرارتی آنهاست که این فاکتور بستگی به مراحل به‌کار رفته در تولید دارد.

CBR:

روغن‌های‌آلی را می‌توان به عنوان جایگزین‌کره‌کاکائو در دستور العمل‌های شکلات استفاده می‌شود. سازگاری به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با لیکور شکلات مخلوط شوند، که طعم و غنای شکلات را افزایش می‌دهد. شایع‌ترین CBR ها از روغن سویا، پنبه‌دانه و روغن نخل گرفته شده است. هر یک از این مواد مشابه شبیه کره کاکائو عمل می‌کند، اما تنها قادر به مخلوط کردن با بیش از 20 درصد چربی‌های دیگر است.

CBE:

بهترین جایگزین کره کاکائو معادل کره کاکائو است. CBE ها در تغذیه و چربی به کره کاکائو واقعی، روغن پالم و شیا اغلب به عنوان یک جایگزین کم‌هزینه برای کره کاکائو استفاده می‌شود. هر دو دارای حداکثر مقدار چربی هستند که می‌توان آن‌ها را مخلوط کرد، که به آن‌ها کمک می‌کند تا در شکلات، آب‌نبات و سایر غذاهای شیرین همه‌کاره شوند.

مقدار مناسب روغن بستگی به بافت و سازگاری یک دستور غذا دارد. روغن بیشتر برای جایگزینی کره کاکائو در شکلات استفاده می‌شود، اما به دلیل دمای بالای پخت، آب‌نبات کمتر مورد نیاز است. هر گونه جایگزینی یک فرآیند آزمایش و خطا است تا تعادل مناسب را پیدا کند که طعم و کیفیت محصول را کاهش نمی‌دهد.

سایر محصولات ما:

کارنابو واکس

فروش جایگزین کره کاکائو(CBS):

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول CBS  مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

امتیاز شما به این مقاله:

[تعداد:    میانگین: /5]

سیدی

[تعداد:    میانگین: /5]

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دسته‌بندی:

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس