صمغ زانتان گام

دسته : غذایی تاریخ انتشار :
زانتان گام

زانتان گام چیست؟

صمغ زانتان گام در واقع یک پلی ساکارید می باشد که باکتری گزانتوموناس آن را تولید می کند و دارای خاصیت رئولوژیکی می باشد که در الکل بصورت نامحلول و در آب محلول می شود و در صنایع غذایی این محصول کاربردهای زیادی دارد.

در سال ۱۹۶۹ زانتان گام به عنوان یک افزودنی غذایی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا شناخته شد و بعد از آن دیگر کشورها کاربرد صنعتی خود را تایید کردند و در سال ۱۹۷۵ توسط داروسازی ایالات متحده کیفیت و استاندارد آن مورد تایید قرار گرفت. در سال ۱۹۸۳، سازمان بهداشت جهانی این ماده را به عنوان یک تثبیت کننده، امولسیفایر و غلظت دهنده در صنایع غذایی معرفی و آن را در لیست افزودنی های مجاز مواد غذایی قرار داد.

کاربرد های صمغ زانتان گام در صنایع غذایی:

صمغ زانتانگام به عنوان یک پایدارکننده و همچنین غلظت دهنده در غذاهای کنسروی و تسهیل پمپاژ در سس سالاد و نیز به‌عنوان یک امولسیون پایدار در پنیر و نوشیدنی های شیری مورد استفاده قرار می گیرد. صمغ زانتان به دلیل اینکه فاقد هر گونه کلسترول و چربی می باشد و فیبر فراوانی دارد به هضم غذا کمک زیادی می کند.

موارد استفاده صمغ زانتانگام در صنایع مواد غذایی :

–         زانتانگام در جایگزین سفیده تخم مرغ

–         صمغ زانتان گام در کاهش چربی، مارگارین

–         زانتان گام به عنوان جاذب آب و روغن در مواد غذایی و نوشیدنی

–         صمغ زانتان در نان فاقد گلوتن جهت کاهش راندمان پخت

–         صمغ زانتان به عنوان استابیلایزر و تثبیت کننده در انواع سس ها

–         صمغ زانتان در سوپ فوری

_        جلوگیری از تشکیل کریستالهای یخی در تولید انواع بستنی

–         صمغ زانتان به عنوان غلظت دهنده در آب میوه

–        افزایش ویسکوزیته سیال در غذاهای کنسروی

فروش زانتان گام:

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول زانتان گام مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای ارائه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت بوده وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات ما :

لاکتات سدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *