ایزوتیازولین

دسته : آرایشی و بهداشتی تاریخ انتشار :
ایزوتیازولین

ایزوتیازولین ( Isothiazolinone ) که با نام ایزوتیاازولون نیز شناخته میشود دارای رنگ سبز روشن هست خود عملا هیچ کاربردی ندارد اما مشتقات آن به طور گسترده ای به عنوان بیوسید استفاده می شود و به عنوان نگهدارنده ضد میکروبی از آن ها استفاده میشود و جالب است بدانید که ایزوتیازولین ها معمولا در محلول های حاوی آب استفاده میشوند. ایزوتیازولین محلول در آب است و دارای سمیت کم است.

اغلب ترکیبات MIT و CMIT (به نام Kathon CG) یا MIT و BIT مورد استفاده قرار می گیرند.

مخلوط ایزوتیازولین  بیشتر به عنوان محصول نگهدارنده با نام تجاری Kathon معروف است.

جدول مشخصات شیمیایی و فیزیکی

ردیف ویژگیها حدود قابل قبول
۱ شکل ظاهری در ۲۵ درجه سانتیگراد مایع شفاف بی رنگ
۲ ضریب شکست در ۲۰ درجه سانتیگراد ۱٫۳۷۳۰-۱٫۳۸۱۰
۳ دانیسته در ۲۰ درجه سانتیگراد (g/ml) ۱٫۱۷۰-۱٫۲۳۰
۴ دانیسته در ۲۵ درجه سانتیگراد (g/ml) ۱٫۱۶۶-۱٫۲۲۶
۵ pH ۱٫۵-۳
۶ pH در ۲۵ درجه سانتیگراد ۱٫۵۰-۳٫۰۰
۷ % MIT ۰٫۳۵-۰٫۴۵
۸ % CIT ۱٫۰۸-۱٫۲
۹ درصد آب ۷۳٫۰۰۰-۷۷٫۰۰۰
۱۰ درصد منیزیم نیترات ۲۱-۲۵

خصوصیات و کاربردهای ایزوتیازولین

ترکیبات و مشتقات ایزوتیازولین از رشد قارچ ها،باکتری ها و مخمرهادر محصولاتی که دارای پایه آبی هستند جلوگیری می کند و در این محصولات دارای پایه آب استفاده میشوند زیرا این محیط ها زمینه ی رشد باکتری ها را دارنددر کل معمولا برای کنترل باکتری ها، قارچ ها و جلبک ها استفاده می شوند.

تعدادی از محصولات مختلف در بازار امروز وجود دارد مانند کرم ضد آفتاب، ضدعفونی کننده دست، شامپو، لوازم آرایشی، لوسیون و بسیاری دیگر که در آن ها ایزوتیازولین مورد مصرف قرار میگیرد.

 

ایزوتیازولین دارای خصوصیاتی نیز میباشد که میتوان به موثر بودن آن در غلظت های پایین،دستکاری آسان آن در قالب مایع،مقاوم بودن آن در ترکیبات آلی و معدنی و … اشاره کرد.

به طور کلی  از این ماده در صنایع تصفیه آب،شوینده ها،صنایع آرایشی و بهداشتی،فلزکاری،چسب سازی و ضدعفونی سازی لوازم پزشکی مورد استفاده قرار میدهند.

در کل هدف از استفاده ی ایزوتیازولین و مشتقات آن این است که محصول را تا قبل از رسیدن به تاریخ انقضای آن سالم و فاقد هیچ گونه باکتری و میکروب نگهدارد.

حداکثر سطح توصیه شده برای مواد نگهدارنده  ۰٫۱٪ از وزن محصول (۱۵ عدد در میلیون ماده فعال) در محصولات شستشو و ۰٫۰۵٪ (۷٫۵ قسمت در میلیون ماده فعال) است در سایر محصولات هست.

نکته : بهتر است در سیستم های آب آشامیدنی از ایزوتیازولین استفاده نشود.

فروش ایزوتیازولین

ایزوتیازولین در بشکه های  ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز،محصول ایزوتیازولین مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات : کافور

یک پاسخ به “ایزوتیازولین”

  1. […] دیگر محصولات : ایزوتیازولین […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *