ایزوتیازولین

نویسنده:

تاریخ:

ایزوتیازولین (Isothiazolinone) که با نام ایزوتیازولون نیز شناخته می‌شود دارای رنگ سبز روشن هست خود عملاً هیچ کاربردی ندارد اما مشتقات آن به طور گسترده‌ای به عنوان بیوسید استفاده می‌شود و به عنوان نگه‌دارنده ضد میکروبی از آن ها استفاده می‌شود. جالب است بدانید که ایزوتیازولین‌ها معمولاً در محلول‌های حاوی آب استفاده می‌شوند. ایزوتیازولین محلول در آب است و دارای سمیت کم است.

مخلوط ایزوتیازولین بیشتر به عنوان محصول نگه‌دارنده با نام تجاری Kathon معروف است.

جدول مشخصات شیمیایی و فیزیکی

ردیف ویژگیها حدود قابل قبول
۱ شکل ظاهری در ۲۵ درجه سانتی‌گراد مایع شفاف بی‌رنگ
۲ ضریب شکست در ۲۰ درجه سانتی‌گراد ۱٫۳۷۳۰-۱٫۳۸۱۰
۳ دانیسته در ۲۰ درجه سانتی‌گراد (g/ml) ۱٫۱۷۰-۱٫۲۳۰
۴ دانیسته در ۲۵ درجه سانتی‌گراد (g/ml) ۱٫۱۶۶-۱٫۲۲۶
۵ pH ۱٫۵-۳
۶ pH در ۲۵ درجه سانتی‌گراد ۱٫۵۰-۳٫۰۰
۷ % MIT ۰٫۳۵-۰٫۴۵
۸ % CIT ۱٫۰۸-۱٫۲
۹ درصد آب ۷۳٫۰۰۰-۷۷٫۰۰۰
۱۰ درصد منیزیم نیترات ۲۱-۲۵

خصوصیات و کاربردهای ایزوتیازولین

ترکیبات و مشتقات ایزوتیازولین از رشد قارچ‌ها، باکتری‌ها و مخمرها در محصولاتی که دارای پایه آبی هستند جلوگیری می‌کند، زیرا این محیط ها زمینه‌ی رشد باکتری‌ها را دارند. در کل معمولاً برای کنترل باکتری‌ها، قارچ‌ها و جلبک‌ها از این محصول استفاده می‌شوند.

امروزه محصولات بسیاری مانند کرم ضد آفتاب، ضدعفونی‌کننده دست، شامپو، لوازم آرایشی، لوسیون و بسیاری دیگر که در آن‌ها ایزوتیازولین مورد مصرف قرار می‌گیرد.

ایزوتیازولین دارای خصوصیاتی نیز می‌باشد که می‌توان به موثر بودن آن در غلظت‌های پایین، دست‌کاری آسان آن در قالب مایع، مقاوم بودن آن در ترکیبات آلی و معدنی و … اشاره کرد.

به طور کلی از این ماده در صنایع تصفیه آب، شوینده‌ها، صنایع آرایشی و بهداشتی، فلزکاری، چسب‌سازی و ضدعفونی‌سازی لوازم پزشکی مورد استفاده قرار می‌دهند.

در کل هدف از استفاده‌ی ایزوتیازولین و مشتقات آن این است که محصول را تا قبل از رسیدن به تاریخ انقضای آن سالم و فاقد هیچ‌گونه باکتری و میکروب نگه‌دارد.

حداکثر سطح توصیه‌شده برای مواد نگه‌دارنده ۰٫۱٪ از وزن محصول (۱۵ عدد در میلیون ماده فعال) در محصولات شست و شو و ۰٫۰۵٪ (۷٫۵ قسمت در میلیون ماده فعال) است در سایر محصولات هست.

نکته: بهتر است در سیستم‌های آب آشامیدنی از ایزوتیازولین استفاده نشود.

فروش ایزوتیازولین

ایزوتیازولین در بشکه‌های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ایزوتیازولین مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات : کافور

امتیاز شما به این مقاله:

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

سیدی

دسته‌بندی:

دیگر محصولات:

فهرست
Call Now Buttonتماس