بوتیل استات

دسته : آرایشی و بهداشتی,دارویی و پزشکی,صنعتی تاریخ انتشار :
CAS-NO-123-86-4-Butyl-acetate

بوتیل استات یک مایع بدون رنگی با بوی میوه ای است دمای فلاش ۷۲ – ۸۸ درجه فارنهایت. تراکم ۷٫۴ lb / gal (کمتر از آب). از این رو در آب شناور می شود. بخار سنگین تر از هوا. این ماده نقش به عنوان متابولیت نقش دارد. این یک بوتان ۱-ال است. 

بوتیل استات یک ترکیب ارگانیک است که به طور طبیعی در محصولات غذایی وجود دارد. با این حال، می توان آن را نیز به صورت شیمیایی تولید کرد. این معمولا به عنوان یک حلال در تولید لاک و رنگ استفاده می شود. این یک مایع بی رنگ با ویسکوزیته کم است و دارای بوی شیرین  است. این مایع در طبیعت فرار است اما قابل اشتعال است.

بوتیل استات یک نوع از استر است؛ یک ماده تشکیل شده توسط واکنش بین اسید و الکل همراه با از بین بردن آب است. در این حالت، واکنش بین اسید استیک و الکل بوتیل است.

استات بوتیل معمولا توسط استریز فیشر بوتانول (یا ایزومر آن برای تولید ایزومر بوتیل استات) و اسید استیک با حضور اسید سولفوریک کاتالیزوری تحت شرایط رفلاکس با این واکنش تولید می شود.

کاربردهای بوتیل استات

 بوتیل استات یک عامل طعم دهنده است که مایع روشن و بی رنگ است که دارای بوی میوه ای و قوی است. این ماده به شدت در آب حل می شود و در الکل، اتر و پروپیلن گلیکول می سوزد. آن نیز به n-butyl acetate معروف است. در  تولید لاک، چرم مصنوعی، فیلم های عکاسی، پلاستیک، شیشه ایمنی مورد مصرف قرار میگیرد.  مایع بدون رنگ با بوی میوه ای. واکنش های هوا و آب به شدت قابل اشتعال. بسیار کمی در آب حل می شود. ●  بوتیل استات به عنوان یک افزودنی برای بنزین برای جلوگیری از ضربه زدن به موتور استفاده می شود. همچنین به عنوان یک حلال برای لاک استفاده می شود. ● -به راحتی نیترو سلولز، استریت اسید نیتریک در لایه ها را از بین می برد. بنابراین، آن را به عنوان یک حلال در تولید لاک های نیتروسلولز استفاده می شود. ● به عنوان یک حلال در تولید ناخن لهستانی، ناخن لهستانی، و سایر محصولات مراقبت از ناخن استفاده می شود. ● به عنوان یک طعم دهنده مصنوعی در غذاها مانند آب نبات، بستنی، محصولات پخته شده، پنیر، ماست و غیره استفاده می شود. ● به عنوان یک حلال در آزمایشگاه های شیمی آلی استفاده می شود. ● در تولید Penicillin-G، جزء اصلی بسیاری از آنتی بیوتیک های تجاری استفاده می شود. ● این در تولید چرم مصنوعی، پاک کننده ها، فیلم های عکاسی، پلاستیک ها و شیشه های ایمنی استفاده می شود. ● با توجه به حلالیت کم در آب،به عنوان یک عصاره  در تولید داروهای دارویی استفاده می شود. ● به عنوان یک عامل رقیق کننده برای رنگ در جوهر مورد استفاده برای مارک سبزیجات و میوه استفاده می شود. ● هر دو نوع بوتیل و ایسوبوتیل استات در تولید عطرها استفاده می شود. ● سنت بوتیل استات به عنوان یک حلال برای ناخن لهستانی و لاک استفاده می شود. همچنین در تولید پوشش های کاغذ استفاده می شود.

دیگر محصولات : ویتامین B5

فروش بوتیل استات

بوتیل استات در بشکه های ۲۵۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول بوتیل استات مورد نیاز صنایع آرایشی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *