تیتانیوم دی اکساید

دسته : آرایشی و بهداشتی,صنعتی تاریخ انتشار :
TiO2_m

تیتانیوم، نهمین عنصر رایج در پوسته زمین، فلز معمولی در گیاهان و حیوانات است. تیتانیوم به طور طبیعی با اکسیژن ارتباط برقرار می کند تا اکسید تیتانیوم ایجاد شود، معمولا در سنگ های معدنی، مایع بومی، شن و خاک وجود دارد. در مواد غذایی، TiO2 در درجه رنگدانه و به نام E171 استفاده می شود. در بسیاری از محصولات غذایی، به عنوان سفید کننده عمل می کند،  همچنین به عنوان یک رنگ و بافت تقویت کننده. E171 می تواند به عنوان یک اثر ساینده ای در بعضی از شیرینی ها عمل کند.

TiO2 یک پودر  سفید است که به طور طبیعی در طبیعت یافت میشود. برای اولین بار به طور عمدی برای استفاده در رنگدانه سفید در سال ۱۹۲۳ تولید شد.به طور طبیعی مات و براق است که برای استفاده در کاغذ، سرامیک، لاستیک، پارچه، رنگ و لوازم آرایشی مفید می باشد.  همچنین مقاوم به UV است و به طور گسترده ای در کرم های ضد آفتاب و رنگدانه ها مورد استفاده قرار می گیرد که احتمالا در معرض نور قرار می گیرند. این محصول در انواع مختلف محصولات مراقبت شخصی، از جمله لوازم آرایشی رنگی مانند سایه چشم ، پودرهای  فشرده و در کرم های ضد آفتاب استفاده می شود. TiO2 می تواند اشکال مختلفی ایجاد کند که ویژگی های متفاوت دارند. برخی از اشکال را می توان به نانومواد تبدیل کرد. TiO2 میکرونیزه (همچنین به نام “نانو” نامیده می شود) در اوایل دهه ۱۹۹۰ معرفی شد . فناوری نانو و میکرونیزاسیون هر دو به تمرکز در ایجاد اندازه ذرات بسیار کوچک از یک ماده اشاره می کنند. نانو معمولا به ذرات کوچکتر از ۱۰۰ نانومتر اشاره دارد؛ یک نانومتر یک میلیارد متر مکعب است. در این اندازه های کوچک و در غلظت های پایین، TiO2  شفاف به نظر می رسد اجازه می دهد تا کرم های ضد آفتاب موثر به نظر برسند.

پودر سفید بوی نامطبوع. بی مزه pH 7.5 در سه فرم بلور دیده می شود. (NTP، ۱۹۹۲) از CAMEO Chemicals دی اکسید تیتانیوم اکسید تیتانیوم با فرمول TiO2 است. اکسید طبیعی که از الیمنیت، روتیل و آناتاز تهیه می شود، دارای طیف گسترده ای از کاربردهای آن است. 

کاربردهای تیتانیوم دی اکساید

دی اکسید تیتانیوم در طیف وسیعی از محصولات صنعتی و مصرفی از جمله رنگ، پوشش، چسب، کاغذ، پلاستیک و لاستیک، جوهر چاپ، پارچه پوشش داده شده و منسوجات، و همچنین سرامیک، پوشش کف، مواد سقف، لوازم آرایشی و بهداشتی ، خمیر دندان، صابون، عوامل تصفیه آب، داروها، رنگهای غذایی، محصولات خودرو، کرم های ضد آفتاب و کاتالیزورها و… مورد استفاده قرار میگیرد.

دی اکسید تیتانیوم در دو فرم اصلی تولید می شود. شکل اولیه، شامل بیش از ۹۸ درصد کل تولید، دی اکسید تیتانیوم رنگدانه است. شکل رنگی باعث می شود خواص عالی پراکندگی دی اکسید تیتانیوم در برنامه هایی که نیاز به کدورت و روشنایی سفیدی دارند استفاده شود. شکل دیگری که دی اکسید تیتانیوم تولید می شود، به عنوان یک محصول فوق العاده (نانومواد) است. این فرم زمانی انتخاب می شود که خواص مختلف مانند شفافیت و جذب نور حداکثر نور ماورای بنفش مانند کرم های ضد آفتابی لوازم آرایشی مورد نیاز باشد.

دی اکسید تیتانیوم اغلب برای انتقال مواد سفید کننده به مواد غذایی و لوازم آرایشی مانند خمیر دندان استفاده می شود. اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ایمنی دی اکسید تیتانیوم را به عنوان یک افزودنی رنگ ارزیابی کرده است و مقرراتی را جهت تصویب ماده برای این اهداف صادر کرده است.

دی اکسید تیتانیوم، باعث جلوگیری از کدر شدن رنگ و دوام آن میشود و در عین حال کمک می کند تا طول عمر رنگ و حفاظت از سطح رنگ را تضمین کند.

 دی اکسید تیتانیوم می تواند به کاهش تدریجی، محو شدن و ترک خوردگی کمک کند که می تواند در پلاستیک و مواد دیگر در اثر نوردهی رخ دهد.

این ماده  رنگدانه در برخی از لوازم آرایشی استفاده می شود تا به پنهان کردن لکه ها و روشن شدن پوست کمک کند. 

دی اکسید تیتانیوم برای پوشاندن کاغذ استفاده می شود، و آن را سفید تر، روشن تر و مات تر می کند.

دی اکسید تیتانیوم محافظت از مواد غذایی، نوشیدنی ها، مکمل ها و داروها از تخریب زودرس، افزایش طول عمر محصول است.

دیگر محصولات : کربنات باریم

فروش تیتانیوم دی اکساید

تیتانیوم دی اکساید در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تیتانیوم دی اکساید مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *