سدیم لوریل سولفات

دسته : آرایشی و بهداشتی تاریخ انتشار :
سدیم لوریل سولفات

سدیم لوریل سولفات یا همان SLS یک ماده سورفکتانت است که می تواند انواع مختلفی از کاربردها داشته باشد، اما در محصولات شوینده، اغلب مورد استفاده قرار می گیرد تا تنش آب را از بین ببرد و  خاک را از مواد مورد نظر برای تمیز کردن جذب کند.  این ماده سورفکتانت آنیونی است که به طور طبیعی از روغن نارگیل و یا روغن هسته خرما بدست می آید.

سدیم لوریل سولفات به طور معمول به عنوان یک کریستال یا پودر سفید یا کرم رنگی ظاهر می شود. هم چنین ممکن است سدیم دودسیل سولفات نیز نامیده شود. sls دارای فرمول شیمیایی C12H25SO4Na است.

در طول سالها اطلاعات گسترده ای در مورد این عنصر منتشر شده است. اکثر این اطلاعات توسط جامعه علمی پشتیبانی نمی شود، به استثنای تحریک پوست و چشم. در حالی که درست است که SLS در فرم خام آن می تواند به پوست یا چشم ها تحریک کند، زمانی که به درستی فرموله شده و با سایر مواد مخلوط شود، این خطر می تواند کاهش یابد.

یکی دیگر از دلایل اینکه شما نگرانی های مربوط به SLS یا SLES را می شنوید، مربوط به آلودگی با سرطان زا، ۱،۴ دی اکسان است. ما از سورفکتانت های اتوکسیل شده بر پایه نفت یا SLES استفاده نمی کنیم که معمولا در مورد مواد شیمیایی آلوده هستند. SLS 1.4، تولید شده از دیوکسان آزاد ما دارای یک مشخصات محیط زیست عالی است به عنوان شاخص کربن تجدید پذیر آن ۱۰۰٪ است که همچنین زیست تخریب پذیر است و در آب و زمین جایگزینی زیست محیطی نیست.

سدیم لوریل سولفات سورفکتانت است. تمام سورفکتانتها محلول در آب هستند و تا حدی محلول در روغن هستند، به طوری که روغن و آب را پراکنده می کند. لوریل سولفات سدیم فوم ضخیم و غنی را به وجود می آورد که باعث می شود که عمل پاکسازی کامل باعث ریزش خاک و چربی می شود. سولفاتها در دهه ۱۹۳۰ به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفتند و توسعه صنعت مدرن شامپو را آغاز کردند. لوریل سولفات سدیم برای بیش از شصت سال به عنوان یک عنصر اصلی شامپو استفاده شده است.

سدیم لوریل سولفات چگونه ساخته می شود؟ 

مدل استراتژیک  ما را راهنمایی می کند تا مواد تشکیل دهنده ای را که به شیوه ای که از سلامت انسان و محیط زیست پشتیبانی می کند، انتخاب کنیم. سدیم لوریل سولفات ممکن است از منابع مبتنی بر نفت یا سبزیجات استخراج شود. SLS  به طور کامل از منابع گیاهی نارگیل و  یا روغن هسته نخل حاصل می شود. این روغن ها را می توان به گلیسیرین و اسیدهای چرب  تقسیم کرد که یکی از آنها اسید لوریک است. اسید لوریک جدا شده و سپس هیدروژنه می شود تا لوریل الکل ایجاد شود. در عوض، کل روغن را می توان استرید کرد و سپس هیدروژنه کرد تا الکل های چرب را تشکیل دهد که الکل لوریل توسط بخش کسر سازی جدا می شود. سپس الکل لوریل با گوگرد ترکیب می شود که سپس نمک، سدیم لوریل سولفات را تشکیل می دهد.

کاربرد سدیم لوریل سولفات

سدیم لوریل سولفات (SLS) یک ماده شیمیایی است که معمولا در صابون، شامپو، ژل و خمیر دندان استفاده می شود. این ماده به عنوان یک سورفکتانت کار می کند و خاک را بر پایه روغن به دام می اندازد تا بتوان آن را با آب شستشو داد. این نیز یک عامل فوم موثر است – مایع را به فوم تبدیل می کند و پودر غنی را ایجاد می کند که اکثر ما در هنگام شستن چهره، مو و بدن خود انتظار داریم. با وجود استفاده ایمن و موفقیت آمیز از دهه ۱۹۳۰، SLS دارای شهرتی بد است. اگر چه کارشناسان موافقند که استفاده از آن ایمن است، SLS می تواند خشک شود. این احتمال بیشتر برای کسانی است که موهای خشک، فرآوری شده دارند یا از شرایط پوستی مانند اگزما رنج می برند، 

سدیم لوریل سولفات در طیف وسیعی از محصولات تمیز کننده خانگی به علت توانایی تولید فوم و تعلیق ذرات خاک، به طوری که به راحتی قابل شستشو می شود. برای استفاده در خانه، می توان آن را در مایعات ظرفشویی، تمیز کننده فرش، مواد پاک کننده توالت، پاک کننده های  کاشی، پاک کننده های همه منظوره، مواد شوینده ، پاک کننده های دوش، پاک کننده های شیشه ای و غیره یافت. در مورد تمیز کردن ماشین، شما ممکن است آن را در ماشین شستشو و پاک کننده های اثاثه یا لوازم داخلی منزل استفاده کنید.

فروش سدیم لوریل سولفات

سدیم لوریل سولفات در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سدیم لوریل سولفات مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات : سیلیکون دی اکساید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *