سولفات آلومینیوم

دسته : آرایشی و بهداشتی,صنعتی تاریخ انتشار :
ی

سولفات آلومینیوم بدون آب یک نمک آلومینیوم با فعالیت ادرارآمیز است. این عامل باعث جذب و تجزیه پروتئین آنتی ژن ها در محلول می شود. رسوب حاصل باعث بهبود ایمنی بدن واکسن با تسهیل انتشار آهسته آنتی ژن از انبار واکسن در محل تلقیح می شود.  NCIt سولفات آلومینیوم بی آب، جامد بلوری سفید است. آلومینیم سولفات نیز به عنوان ۱۸ هیدرات Al2 (SO4) 3.18H2O به دست آمده است. هر دو فرم محلول در آب، غیر قابل اشتعال و غیر سمی است. خطر اصلی تهدید به محیط زیست است. باید اقدامات فوری برای محدود کردن گسترش آن به محیط انجام شود. این در ساخت کاغذ، در فوم آتش نشانی، و در درمان فاضلاب و تصفیه آب استفاده می شود. سولفات آلومینیوم (بدون آب) سولفات آلومینیوم است که حاوی آب کریستالی نیست.

 آلومینیوم سولفات یک رسوب ژلاتین از هیدروکسید آلومینیوم، Al (OH) 3 را تولید می کند.

سولفات آلومینیوم یک جامد یا پودر کریستالی بی بو، سفید است. این ترکیب با افزودن هیدروکسید آلومینیوم به اسید سولفوریک ساخته شده است. این هیدروسکوپیک است که به این معنی است که توانایی جذب و نگهداری مولکولهای آب از محیط اطراف را دارد. همچنین محلول در آب است و فرار نمی کند و قابل اشتعال نیست. سولفات آلومینیوم بسیار اسیدی است. هنگامی که در محلول با آب ترکیب می شود pH آن می تواند کمتر از دو باشد، که می تواند باعث سوزاندن پوست انسان و خوردن فلز شود. 

آلومینیوم سولفات ممکن است با افزودن هیدروکسید آلومینیوم، آلومینیم (OH) 3 به اسید سولفوریک، H2SO4: ۲ Al (OH) 3 + 3 H2SO4 >>> Al2 (SO4) 3، ۶ H2Oاین در فرم های جامد مختلف (بسته به سازنده) موجود است: پودر، اندازه فعلی ۰٫۱ تا ۲٫۵ میلی مترgranulated، “nutty”، با اندازه ذرات بین ۲ تا ۱۲ میلی متر یا ۳ و ۳۵ میلیمترقطعه های خرد شده ۱۰ سانتیمتر و ضخامت ۱ سانتی متر۸٫۲۵٪ محلول آبی اکسید آلومینیوم (Al2O3)

سولفات آلومینیوم در صورت بلع یا استنشاق مضر است. استنشاق باعث ایجاد سرفه و بالقوه تنگی نفس می شود. با تماس با پوست یا چشم، سولفات آلومینیوم باعث تحریک، قرمزی، خارش و درد می شود. خوردن یا بلعیدن سولفات آلومینیوم باعث تحریک شدید به روده و معده می شود. فرد مبتلا ممکن است استفراغ، حالت تهوع و اسهال داشته باشد. علاوه بر این، اضافه کردن آب به سولفات آلومینیوم می تواند باعث تشکیل اسید سولفوریک شود. این ترکیب می تواند باعث سوختگی شدید در صورت تماس با پوست در معرض خطر شود.

کابردهای آلومینیوم سولفات

 
آلومینیوم سولفات دارای بسیاری از کاربردهای مختلف در زندگی روزمره و همچنین در صنایع مختلف ضروری است. برخی از شایع ترین کاربردهای سولفات آلومینیوم در داخل خانه یافت می شوند. این ترکیب اغلب در پودر نوشیدنی یافت می شود، هرچند بحث بر سر این است که آیا مناسب برای اضافه کردن آلومینیوم به رژیم غذایی است. برخی از ضد عرق ها حاوی سولفات آلومینیوم به علت خواص ضد باکتریایی آن هستند، هرچند که از سال ۲۰۰۵ FDA آن را به عنوان یک کاهش دهنده رطوبت نمیشناسد. 

سولفات آلومینیوم بسیار اسیدی است، گاهی اوقات به خاک بسیار قلیایی اضافه می شود تا pH را برای گیاهان تعادل سازد.

یکی از مهمترین کاربردهای سولفات آلومینیم در تصفیه و تصفیه آب است. هنگامی که به آب اضافه می شود، ناخالصی های میکروسکوپی به هم می پیوندند به ذرات بزرگتر و بزرگتر. این توده های ناخالصی سپس به پایین ظرف می رسند یا حداقل به اندازه کافی بزرگ می شوند تا آنها را از آب خارج کند. این باعث می شود آب برای نوشیدن امن تر باشد

همچنین برای رنگ آمیزی پارچه و از بین بردن درد استفاده می شود.

در رنگرزی و چاپ پارچه، رسوب ژلاتین، رنگ آمیزی را با استفاده از رنگ آمیزی رنگدانه به فیبرهای لباس، کمک می کند. گاهی اوقات استفاده از سولفات آلومینیوم برای کاهش pH خاک باغ، به عنوان آن هیدرولیز برای تشکیل رسوب هیدروکسید آلومینیوم و محلول اسید سولفوریک رقیق استفاده می شود.

در صنعت ساخت و ساز به عنوان عامل ضد آب و شتاب دهنده در بتن استفاده می شود. استفاده دیگر عامل فوم در فوم آتش نشانی است.

دیگر محصولات : ویتامین K

فروش سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم در کیسه های ۲۵ کیلو گرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سولفات آلومینیوم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *