متیل پارابن

دسته : آرایشی و بهداشتی,غذایی تاریخ انتشار :
فروش متیل پارابن

متیل پارابن یا همان نپاژن با فرمول شیمیایی CH3 (C6H4 (OH) COO) یک آلرژن شیمیایی استاندارد است. اثر فیزیولوژیکی متیل پارابن از طریق افزایش انتشار هیستامینین و ایمن‌سازی توسط سلول محسوب می‌شود. طبقه‌بندی شیمیایی متیل پارابن آلرژن‌ها است. متیل پارابن یک استر ۴-هیدروکسی بنزوات است که از ترکیب‌شدن رسوب گروه کربوکسی اسید ۴-هیدروکسی بنزوئیک با متانول تشکیل شده است.

متیل‌پارابن ( Methylparaben ) یا نپاژن ماده ای است دارای خواص آنتی بیوتیکی و ضد قارچی که بعنوان ماده ای برای جلوگیری از رشد میکروب ها بکار برده می‌شود. متیل پارابن به طور طبیعی در میوه‌های مختلف، به ویژه در زغال‌اخته، وجود دارد.

نپاژن به طور طبیعی در فرومون‌های حشرات و میوه بلوبری گیاهانی مثل ترتیزک نیز به طور طبیعی متیل پارابن تولید می‌کنند.

نپاژن متعلق به خانواده پارابن‌ها که همه به عنوان نگهدارنده‌ها در محصولات مراقبت از پوست عمل می‌کنند. این ماده همچنین به عنوان نگهدارنده غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل متیل پارابن نگهدارنده‌ای است در انواع مختلفی از محصولات مراقبت شخصی و مواد غذایی برای جلوگیری از رشد میکروب ها استفاده می‌شود.

 متیل پارابن دارای حلالیت در آب است، بنابراین خصوصیت حلالیت‌زدایی می‌تواند زمان انحلال را کاهش دهد و بنابراين زمان بارگیری را کاهش می‌دهد.

این ماده بطور معمول در ترکیب با سایر پارابن‌ها مثل پروپیل پارابن و بوتیل پارابن به منظور ایجاد خاصیت نگه‌دارندگی بکار برده می‌شود. 

کاربردها و خصوصیات متیل پارابن

متیل پارابن یک پودر سفید است که دارای بوی ضعیف بوده، همچنین یک ماده‌ی غیر هیدروکسی است و به طور کلی به عنوان نگهدارنده در غذاها شناخته شده است.

متیل پارابن معمولاً به عنوان قارچ کش در محیط‌های غذایی استفاده می‌شود و همچنین در تعدادی از غذاهای فرآوری شده و داروها مورد استفاده قرار می‌گیرند.  

متیل پارابن در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و محصولات مراقبت شخصی مانند مرطوب‌کننده‌ها، شامپو، تهویه هوا، سایه‌چشم، کرم‌های ضد آفتاب و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

متیل پارابن در انواع مختلف محصولات آرایشی استفاده می‌شود که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم :

آرایشی

محصولات اصلاح

محصولات مراقبت از مو

مرطوب‌کننده‌ها

فروش متیل پارابن

متیل پارابن در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متیل پارابن مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات : موم بیزوکس

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 Call Now Buttonتماس