مونو سدیم گلوتامات

دسته : آرایشی و بهداشتی,دارویی و پزشکی,غذایی تاریخ انتشار :
مونو سدیم گلوتامات

مونو سدیم گلوتامات یک طعم دهنده غذایی می باشد که بطور طبیعی در برخی از غذاهای حاوی پروتئین مانند گوشت، نخود، عصاره مخمر، سس سویا، قارچ و پنیر وجود دارد.

مونو سدیم گلوتامات یک نمک سدیم است که یک اسید آمینه‌ی غیر ضروری است و در مواد غذایی برای تقویت طعم غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، گلوتامات از طریق فرآوری ملاس از چغندر قند و یا نیشکر و نشاسته نیز بدست می‌آید.

مونو سدیم گلوتامات طعم خاصی را ندارد، اما به تشدید طعم و مزه طبیعی غذاها کمک می‌کند. بعضی از رستوران‌ها و تولید کنندگان از این ماده برای کمک به افزایش طعم غذا اضافه می‌کنند و یکی از دلایل این‌که مونو سدیم گلوتامات به غذا اضافه می‌شود کمک به کاهش محتوای سدیم است.

سازمان غذا و داروی کشور آمریکا افزودنی MSG یا همان مونو سدیم گلوتامات را به عنوان ماده امن شناخته است .

کاربردهای مونو سدیم گلوتامات در صنایع غذایی:

– باعث افزایش طعم گوشت در فرآورده‌های گوشتی بکار می رود.

–  به طور گسترده ای به عنوان عصاره دهنده در غذاها مانند سوسیس، سبزیجات کنسرو شده، سوپ ها، چیپس سیب زمینی، شامی یخ زده، برش سرما، سیب زمینی، ادویه زراعی، تنقلات طعم شور استفاده می شود.
در نوشیدنی

– مونوسدیم گلوتامات یا همان E621 به عنوان تقویت کننده طعم در نوشیدنی مانند سس سویا و پنیر برای بهبود طعم استفاده می شود.

– در صنایع داروسازی در درمان انسفالوپاتی کبدی استفاده می شود.

– در صنایع کشاورزی به عنوان تقویت کننده طعم در محصولات کشاورزی / خوراک دام / مرغ استفاده می شود.

 

************* به میزان ۰/۱ تا ۱ درصد به فرآورده های گوشتی اضافه می شود .***************

فروش مونو سدیم گلوتامات:

مونو سدیم گلوتامات در بسته بندی‌های ۲۵ کیلویی موجود می باشد شما مشتریان عزیز می توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود در بالای همین صفحه تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *