گلیسیرین

دسته : آرایشی و بهداشتی,دارویی و پزشکی,صنعتی,غذایی تاریخ انتشار :
گلیسیرین (1)

نام شیمیایی: گلیسرول؛ E422؛ گلیسیرین؛ ۱،۲،۳-پروپانتریول؛ 

فرمول مولکولی: C3H8O3 یا CH2OH-CHOH-CH2OH

وزن مولکولی: ۹۲٫۰۹۴ g / mol

 شکل ظاهری : مایع و شفاف است و دارای ویسکوزیته بالا و طعم شیرین و بدون بو است..
دمای جوش : ۵۵۴ درجه فارنهایت

گلیسیرین یک ترکیب طبیعی است که در طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود – از لوازم زیبایی و مراقبت از پوست تا مواد غذایی و داروها . در واقع، امروزه بیش از ۱۵۰۰ مورد استفاده از این ترکیب وجود دارد. گلیسیرین یک الکل قند تری هیدروکسی است که در چربی های طبیعی سبزیجات و حیوانات وجود دارد در واقع گلیسیرین معمولا از منابع طبیعی مشتق می شود.

  گلیسیرین حیوانی را می توان با مخلوط کردن چربی بدست آمده از حیوانات با چربی تهیه کرد. طی این فرآیند مولکول تری گلیسیرید را که حاوی زنجیره های چربی اسید و گلیسرول است، تجزیه می کنند. این یک روش است که معمولا در هنگام ساخت صابون و شمع استفاده می شود، به همین دلیل است که گلیسیرین به عنوان محصول جانبی این مواد شناخته می شود. برای بدست آوردن گلیسیرین گیاهی فرآیند استخراج گلیسرول از چربی های گیاهی نسبتا مشابه پروسه ای است که در چربی های حیوانی انجام می شود.

این ماده بسیار محلول در آب و الکل است و هم چنین یک حلال عالی برای مواد دیگر است که برای تهیه نعناع و غذاها مفید می باشد.

این عنصر ارزشمند در تهیه داروهای مختلف و مواد غذایی می باشد، زیرا می توان آن را به عنوان امولسیفایر و شیرین کننده استفاده کرد.

مزایا و کاربردهای گلیسیرین

به منظور استفاده از مزایای مرطوب کننده آن بدون هیچ گونه عارضه ای، اغلب به جای استفاده از فرم های خالص با مواد دیگر ترکیب می شود.
به عنوان پرکننده در محصولات با چربی کم مانند کلوچه ها  استفاده می‌شود.
به دلیل توانایی حفظ رطوبتی که دارد معمولا در صابون ها، خمیر دندان ها، لوسیون ها، کرم ها و سایر محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود.
گلیسیرین هنگامی که در آب و هوای مناسب مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند به موهای شما کمک کند.
برخی پزشکان گلیسرول را به صورت داخل وریدی تجویز می کنند تا به کاهش فشار داخل جمجمه کمک کنند، که ممکن است از جمله مواردی مانند سکته مغزی، مننژیت و انسفالیت ناشی شود.
جهت کمک به کاهش وزن و بهبود عملکرد ورزشی استفاده می شود.
در کاهش مشکلات بهداشتی، از جمله دردهای پوستی و یبوست کمک می کند.
در افشره‌ها روش تک رنگ استفاده می‌شود به ویژه به عنوان یک حلال ۱۰ درصد گلیسرول جوهر سازو را از ته‌نشین شدن در افشره‌های اتانول گیاهان (ته رنگ) جلوگیری می‌کند.
مانند اتیلن گلیکول و پروپالین گلیکول، گلیسرول، یک کوزموتروپ غیر یونی است که پیوندهای هیدروژنه قوی با مولکول‌های آب را شکل می‌دهد
در آزمایشگاه گلیسرول معمول حلال برای عامل‌های آنزیمی نگهداری شده در دماهای زیر صفر درجه به دلیل افت دمای انجماد می‌باشد.

فروش گلیسیرین

گلیسیرین در بشکه های ۲۵۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز،محصول گلیسیرین مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات : ایزوتیازولین