استرپتومایسین

دسته : دارویی و پزشکی تاریخ انتشار :
فروش استرپتومایسین

استرپتومایسین یک ضد باکتری آمینوگلیکوزید است. طبقه بندی شیمیایی استرپتومایسین آمینوگلیکوزیدها است. از کلاسهای داروسازی FDA استرپتومایسین یک آنتی بیوتیک آمینوگلیکوزید با طیف گسترده است که معمولاً برای درمان سل فعال استفاده می‌شود.همچنین این ماده همیشه در ترکیب با سایر داروهای ضد سل استفاده می‌شود.

استرپتومایسین معمولاً در ترکیب با عواملی که مشهور به کبدی هستند و نقش استرپتومایسین در آسیب کبدی برای ارزیابی دشوار است ، اما بیشتر اطلاعات حاکی از آن است که استرپتومایسین کبدی نیست. از استرپتومایسین یک آمینوسیکللیتول گلیکوزید است که از استرپتیدین تشکیل شده است که دارای یک قطعه دی سچاریل متصل به ۴ موقعیت است. این ماده به عنوان یک ماده ضد میکروبی، یک داروی ضد میکروبی، یک داروی ضد باکتری، یک مهارکننده سنتز پروتئین، یک متابولیت باکتری و یک آگوشیمیایی ضد قارچ نقش دارد. این یک داروی ضد قارچ آنتی بیوتیکی، یک قارچ کش آنتی بیوتیک و یک عضو استرپتومایسین است. از استرپتیدین ناشی می شود. این یک ترکیب مزمن استرپتومایسین است (۳+).

تاریخچه استرپتومایسین

استرپتومایسین، آنتی بیوتیک سنتز شده توسط ارگانیسم خاک Streptomyces griseus است. استرپتومایسین در سال ۱۹۴۳ توسط بیوشیمیست‌های آمریکایی سلمان واکسمن، آلبرت شاتز و الیزابت بوگی کشف شد. این دارو با تداخل در توانایی میکروارگانیسم در سنتز پروتئینهای حیاتی خاص عمل می‌کند. این اولین ماده ضد میکروبی است که پس از پنی سیلین ایجاد شد و اولین آنتی بیوتیک موثر در درمان سل بود. از آنجا که در برابر طیف گسترده ای از بیماری‌ها مؤثر بود، اغلب از استرپتومایسین استفاده می‌شد، با این نتیجه بسیاری از میکروارگانیسم‌های حساس در ابتدا، از جمله باکتری که باعث سل می‌شود، در برابر آنتی بیوتیک مقاوم شدند. از این ترکیب به همراه پنی سیلین برای درمان عفونت ‌های قلبی (اندوکاردیت) و با تتراسایکلین ها در درمان طاعون، توالارمی و تب مالت استفاده می‌شود.

استرپتومایسین

کاربردهای استرپتومایسین

استرپتومایسین نیز به عنوان یک سموم دفع آفات استفاده می‌شود، برای مقابله با رشد باکتری‌ها فراتر از کاربردهای انسانی. استرپتومایسین بیماری‌های باکتریایی برخی از میوه ها، سبزیجات، دانه‌ها و محصولات زینتی را کنترل می‌کند. عمده استفاده در کنترل کرم‌های شب تاب در درختان سیب و گلابی است. همانطور که در کاربردهای پزشکی، استفاده گسترده می‌تواند با توسعه سویه های مقاوم همراه باشد. استرپتومایسین به طور بالقوه می‌تواند برای کنترل شکوفه‌های سیانوباکتریایی در استخرهای زینتی و آکواریومها استفاده شود. اگرچه برخی از آنتی بیوتیک‌های ضد باکتریایی برای بعضی از یوکاریوت ها مهار کننده هستند، به نظر میرسد این مورد در مورد استرپتومایسین خصوصاً در مورد فعالیت ضد قارچی اتفاق نیفتد.

یک ماده ضد باکتریایی جدید ، که به عنوان استرپتومایسین تعیین می شود ، از دو سویه اکتینومیس مربوط به ارگانیسم که به عنوان Actinomyces griseus توصیف شده بود جدا شد. این ماده در محلول در آب، نحوه جداسازی و غلظت از محیط کشت، فعالیت انتخابی آن در برابر باکتریهای گرم منفی و سمیت محدود آن به حیوانات شبیه استرپتروتسین است. با این حال ، این دو ماده در ماهیت طیفهای باکتریواستاتیک مربوطه و همچنین در عملکرد کمی بر باکتریهای مختلف متفاوت هستند. پیشنهاد شده است که یکی در اینجا با دو ترکیب شیمیایی از نزدیک مرتبط است.

سایر مطالب: آلومینیوم کلراید هگزاهیدرات

فروش استرپتومایسین

استرپتومایسین به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول استرپتومایسین مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 Call Now Buttonتماس