نویسنده:

تاریخ:

ناتامایسین یک ماده ی ضد میکروبی است. طبقه‌بندی شیمیایی ناتامیسین Polyenes است. به عنوان یک افزودنی مواد غذایی، آن E شماره E235 است

ناتامایسین دارای حلالیت بسیار کم در آب است.

ناتامایسین یک آنتی‌بیوتیک ماکرولیوتیک با خواص ضد قارچی است.

این ماده برای انواع عفونت‌های قارچی، عمدتاً به صورت موضعی استفاده می‌شود.

ناتامایسین به طور طبیعی در خاک به علت تخمیر باکتریایی ساخته می‌شود.

این ماده به عنوان یک افزودنی مواد غذایی برای کنترل رشد مخمرها و قالب‌ها بر روی سطح پنیر و دیگر محصولات غیر استریل مانند گوشت و سوسیس استفاده می‌شود.

به عنوان یک سوسپانسیون آب (مانند مخلوط به نمک) بر روی محصول اسپری می‌شود و یا که در آن محصول غوطه‌ور شده است و یا به صورت پودری (همراه با یک ماده ضد باکتری مانند سلولز) یا در محصول مخلوط شده است.

بعضی از کشورها اجازه می‌دهند که ناتامایسین به سطح سوسیس‌های خشک و تخمیر شده برای جلوگیری از رشد قالب در پوشش استفاده شود. همچنین، برای محصولات مختلف لبنیاتی در ایالات متحده تایید شده است.

به طور خاص، این ماده به طور معمول در محصولات مانند:

  • پنیر خامه‌ای
  • خامه‌ترش
  • ماست
  • پنیر خرد شده
  • مخلوط سالاد بسته‌بندی‌شده

استفاده می‌شود.

یکی از دلایلی که تولید کنندگان مواد غذایی برای استفاده از ناتامایسین، جایگزین اسید سوربیک نگه‌دارنده مصنوعی است.

تاریخچه کشف ناتامایسیـن:

ناتامایسین بیش از ۵۰ سال پیش توسط دانشمندان DSM کشف شد. از سال ۱۹۶۷ در بازار بوده و عمدتاً برای نگه‌داری مواد غذایی و در موارد بسیار نادر به عنوان درمان عفونت‌های قارچی استفاده می‌شود. ناتامایسین توسط یک سری خالص از باکتری تولید می‌شود که پس از فرآیند تخلیه شدیداً کنترل می‌شود. پس از استخراج، ناتامایسین، برای اطمینان از خلوص و کیفیت محصول نهایی، سانتریفیوژ، فیلتر شده و شسته می‌شود.

این ماده در فرمول‌های مایع و پودر در دسترس است ناتامایسین از طریق مکانیسم منحصر به فردی که ارگسترول را در دیواره سلولی هدف قرار می‌دهد محافظت می‌کند. ناتامایسین به طور فنی به عنوان یک آنتی‌بیوتیک در حفظ مواد غذایی نامیده می‌شود، زیرا می‌تواند رشد مخمرها که موجودات زنده هستند (در معنی آنتی‌بیوتیک لاتین در برابر زندگی) جلوگیری می‌کند. با این حال، به عنوان یک مهار کننده قالب طبیعی، هیچ تاثیری بر روی باکتری ندارد و بنابراین هیچ عارضه‌ای با آنتی‌بیوتیک‌های معمول داروئی که برای عفونت‌های باکتریایی تجویز شده است، ندارد. بنابراین، طبق WHO، ناتامیسین یک آنتی‌بیوتیک نیست.

تقریباً ۵۰ سال است که در سراسر جهان برای محافظت از طیف گسترده‌ای از غذاها و نوشیدنی‌های فاسد شدنی، از جمله:

  • محصولات لبنی
  • گوشت
  • محصولات پخته‌شده
  • آب‌میوه

استفاده شده است.

ناتامیسین برای اولین‌بار در یک نمونه خاک در نزدیکی آفریقای جنوبی، در سال ۱۹۵۴ کشف شد و به طور گسترده‌ای و ایمن به عنوان یک نگه‌دارنده مواد غذایی طبیعی برای نزدیک به ۵۰ سال استفاده می‌شود.

دیگر محصولات: پتاسیم استات

فروش ناتامایسین:

ناتامایسین در بسته‌بندی‌های ۱ کیلوگرمی، ۵۰۰ گرمی و ۱۰۰ گرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ناتامایسین مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

امتیاز شما به این مقاله:

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

سیدی

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس