استئارات کلسیم

دسته : صنعتی,غذایی تاریخ انتشار :
calcium-stearate-cas-3a-500x500

استئارات کلسیم نیز به عنوان کلسیم اکتادکانیک اسید شناخته شده است. پودر کریستالی  سفید رنگ  هست با فرمول شیمیایی (C17H35COO) 2Ca. وزن مولکولی ۶۰۷٫۰۰ است. نقطه ذوب ۱۷۹ ~ ۱۸۰ ℃، تجزیه شده توسط گرما. محلول در آب، اتانول سرد و دی اتیل اتر، محلول در بنزن داغ، تولوئن و سنتور، کمی محلول در اتانول گرم و دی اتیل است. آن را با اسید قوی واکنش دهید تا به اسید استاریک و نمک کلسیم مربوط شود.

استئارات کلسیم از واکنش اسید استئاریک و آهک بدست می آید. ۲ C17H35COOH + CaO → (C17H35COO) 2Ca + H2O این یک پودر خوب، سفید و ابریشمی  است، با خواص زیر: در شرایط دمایی بسیار پایدار است این غیر سمی است و حتی به عنوان یک افزودنی غذایی E470 استفاده می شود این بسیار مقاوم در برابر آب است و خواص ضد آب دارد این ماده به عنوان یک روان کننده، تثبیت کننده و ضخیم در فرایندهای مختلف عمل می کند. 

استارات کلسیم توسط Hoechst از سال ۱۹۵۵ و توسط Montell از اواخر ۱۹۶۰ استفاده شده است. 

.از جمله تثبیت کننده ها و روان کننده های پلی وینیل کلرید؛ به عنوان جذب هالوژن پلی اتیلن و پلی پروپیلن؛ به عنوان روان کننده الیاف پلی اتیلن و محصولات قالب؛ به عنوان ماده روان کننده و آزاد کننده فنول، آمینو و دیگر پلاستیک های ترموسیتت؛ به عنوان تقویت کننده روغن گریس؛ به عنوان عامل ضد آب از پارچه ضد آب؛ و غیره درجه مواد غذایی استریات کلسیم به عنوان عامل ضد انعقاد عمل می کند.

استارات کلسیم به عنوان فیزیولوژیکی ایمن شناخته شده است و در اکثر حلالها نامحلول است. در مقایسه با موم، نقطه نرم کننده نسبتا بالا دارد. استارات کلسیم عمدتا به عنوان یک دارنده اسید، ماده آزاد کننده و روان کننده در صنایع پلاستیک، برای ضد آب کردن در ساخت و همچنین به عنوان یک افزودنی ضد مخلوط در داروها و لوازم آرایشی استفاده می شود.

استارات کلسیم به عنوان عامل جریان و تهویه سطح در برخی از آبنبات مانند اسمارتیز استفاده می شود. این عامل ضد آب برای پارچه است. روان کننده در مداد و مداد رنگی نیز هست.

این ماده معمولا برای محصولات نرم غیر سمی مانند  بسته بندی مواد غذایی، وسایل پزشکی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش استئارات کلسیم

کلسیم استئارات در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کلسیم استئارات مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیگر محصولات : سدیم گلوکونات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *