سیکلوهگزانون

دسته : صنعتی تاریخ انتشار :
بارگیری (6)

سیکلوهگزانون (همچنین به عنوان Oxocyclohexane شناخته می شود، کتون pimelic، cyclohexyl ketone، و CYC) یک مایع روغنی روشن است که دارای  رنگ زرد و بوی شدید است. این فرمول C6H10O است و کمی در آب حل می شود و با حلال های معمولی کاملا متبلور می شود. به طور طبیعی در روغن های خام به وجود می آید و همچنین به صورت مصنوعی تولید می شود.

 یک مولکول چرخه ای شش کربن با یک گروه کاربردی کتون است. این یک مایع بدون چربی و روغن با بوی استون است.
این ماده کاملا با محلول ها مخلوط می شود. این به عنوان یک حلال صنعتی و فعال کننده در واکنش های اکسیداسیون استفاده می شود. این در تولید اسید آدیپیک، رزین های سیکلو هاکانون، سیکلو اکسانون اکسیم، کاپرولاکتام و نایلون استفاده می شود. سیکلو هگزانون دارای دو آلفا-کربن در حلقه، چهار آلفا-هیدروژنی را فراهم می کند که بسته به شرایط واکنش، با شش باقیمانده دیگر هیدروژن واکنش داده می شود. 

سیکلوهگزانون به عنوان یک ماده شیمیایی برای تولید مولکول های هدف مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیبات طبیعی یک تا پنج حلقه آلسیسیلیک با انواع و پیچیدگی های زیادی به ویژه در استروئید ها و ترپن ها یافت می شوند. ساختار این مادهشش عضو حلقه، یکی از اسکلت اصلی در طبیعت است.

این ماده یک مایع غیر قابل خورده و سریع است و در دمای ۵ تا ۵ درجه سانتیگراد است. . برخی از سیکلوهگزین ها از طریق جریان های نفتی به وسیله کسرکردن به دست می آیند.دارای وزن مخصوص ۰٫۹۴۵ و نقطه اشتعال ۴۶ درجه سانتی گراد استاین ماده با واکنش با نور خورشید سریعا تجزیه می شود و در آب تجزیه می شود. در سطوح خاک و در آب، سیکلو هگزانون انتظار می رود که از انحلال، فوتولیز و تجزیه بیولوژیک حذف شود. این ماده در خاک بسیار محسوس است. سیکلو هگزانون تقریبا منحصرا به هوا (۳۱٪) و آب (۶۹٪) تقسیم می شود. این ماده به هوا (۳/۱۶ درصد) و آب (۶/۸۳ درصد) و غلظت آن در خاک و رسوبات بسیار زیاد است

کاربردهای سیکلوهگزانون

سیکلوهگزانون می تواند برای سنتز داروها، رنگ ها، علف کش ها، تنظیم کننده های رشد گیاه، پلاستیک ها، مواد شیمیایی لاستیک، سیکلوامین ها و سایر ترکیبات آلی استفاده شود.به عنوان یک حلال استفاده شوداین ماده به عنوان یک حلال، عصاره روغن، رنگ و لعاب پاک کننده، مواد تمیز تمیز و سوخت جامد استفاده می شود. این به عنوان یک حشره کش به کار رفته است

سیکلوهگزانون در پاک کننده ی لکه ها، پاک کننده های رنگ و لاک، تمیز کردن فلزات، بلورها، عوامل سطح، رنگرزی و لکه دار کردن ابریشم، افزودنی های روغنکاری، سلولز، رزین های طبیعی و مصنوعی، واکس ها، چربی ها و … مورد استفاده قرار میگیرد.

در واقع، مصرف سیکلو هگزانون تقریبا به طور کلی به صنعت نایلون مرتبط است. تا ۷۰ درصد کاپرولاکتام جهان از طریق سیکلو هگزانون تولید می شود. دیگر مشتقات سیکلوهگزانون  برای سنتز داروها، رنگ ها،  آفت کش ها، پلاستیک ها و مواد شیمیایی لاستیک استفاده می شود.

دیگر محصولات : سولفات آلومینیوم

فروش سیکلوهگزانون

سیکلوهگزانون در بشکه های ۱۹۰ کیلو گرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سیکلوهگزانون مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *