متابی سولفیت سدیم

دسته : دارویی و پزشکی,صنعتی,غذایی تاریخ انتشار :
فروش متابی سولفیت سدیم

نام ماده : متابی سولفیت سدیم. Sodium metabisulfite

فرمول شیمیایی: Na2-S2O5

چگالی: ۴۸/۱ گرم بر سانتی متر مکعب

جرم مولکولی: ۰۹۵/۱۹۰ گرم بر مول

نقطه ذوب: ۱۷۰ درجه سنتی گراد که در دمای ۱۵۰ درجه شروع به تجزیه می‌کند.

اسامی دیگر: سدیم پیرو سولفایت، سدیم دی سولفیت

متابی‌سولفیت‌سدیم جامد پودری یا کریستالی سفید با بوی گوگرد است. این ماده یک ترکیب غیر معدنی متشکل از سدیم، گوگرد و اکسیژن است. این معمولا یک پودر کریستالی سفید یا زرد و سفید است که به راحتی در آب حل می‌شود.

کاربرد متابی سولفیت سدیم

متابی سولفیت سدیم (sodium pyrosulphite) به عنوان یک نگهدارنده غذا برای غذاهای خشک‌شده مانند چیپس، سیب‌زمینی، کشمش و سیب و همچنین کنسانتره میوه استفاده می‌شود. از این ترکیب معمولاً به عنوان ماده ضد عفونی‌کننده، آنتی‌اکسیدان و نگهدارنده در صنایع غذایی و آرایشی استفاده می‌شود و همچنین به عنوان E223 شناخته می‌شود.

به عنوان یک ماده غذایی، مصرف بی‌خطر متابی سولفیت فلوراید سدیم در حدود ۷ گرم در هر کیلوگرم وزن بدن تعیین شده است. با این حال، افرادی که دارای آلرژی به سولفیت هستند و اغلب در معرض بثورات و خس خس سینه قرار دارند، ممکن است بخواهند از این نگهدارنده استفاده کنند. متابی سولفیت سدیم به عنوان یک ماده سفید کننده در تولید خمیر و نساجی و همچنین یک عامل کاهش‌دهنده در داروها استفاده می‌شود. این یک ماده نگهدارنده شناخته‌شده در لوازم آرایشی است.

  • در صنایع دارویی جهت تولید قرص استامینفون و به مقدار کم به بعضی از داروها اضافه می‌شود.
  • در صنایع نساجی بعنوان تمیز و سفید کننده پشم و دیگر الیاف طبیعی جهت، تولید رنگ‌های حفره‌ای.
  • در صنایع عکاسی در محلول ظهور جهت اسیدی‌کردن محلول ثبوت.
  • در صنایع کاغذ سازی و چرم‌سازی به عنوان سفید کننده کاغذ استفاده می‌شود.
  • در صنعت ساختمان جهت تولید روان‌کننده بتن.
  • در صنعت تصفیه آب جهت کلر زدایی آب قبل از ورود آب به سیستم لسمز معکوس.
  • در صنعت تولید محصولات شیمیایی به عنوان احیا کننده برای خالص‌سازی و  جداکردن آلدییدها و کتون‌ها و همچنین جهت تولید سولفوکسینات‌های ماده اولیه تولید شامپو بچه و جهت تولید بعضی رنگ‌های آلی بکار برده می‌شود.

ایمنی:

متابی سولفیت سدیم؛ پوست چشک را به شدت تحریک می‌کند همچنین در صورت استنشاق سمی خواهد بود.

فروش متابی سولفیت سدیم

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متابی سولفیت سدیم مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلوگرمی تامین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 Call Now Buttonتماس