مونو آمونیوم فسفات

دسته : صنعتی تاریخ انتشار :

 مونو آمونیوم فسفات (MAP) یک کود نیتروژن فسفری گرانولیتیک است که در آن نیتروژن در فرم آمونیاک نشان داده شده است. این ماده از طریق خنثی سازی اسید فسفریک با آمونیاک تولید می شود. مونو آمونیوم فسفات برای انواع خاک ها و برای استفاده از زمین و بستر مورد استفاده قرار می گیرد. هر نوع کود مرکب را می توان با مونو آمونیوم فسفات به عنوان ورودی تولید کرد.

فرآیند تولید MAP نسبتا ساده است. در یک روش معمول، نسبت یک به یک آمونیاک (NH3) و اسید فسفریک (H3PO4) واکنش داده و حاصل از آن دوغاب MAP در یک گرانولاتور جامد می شود. روش دوم این است که دو ماده اولیه را در یک راکتور متقاطع لوله معرفی کنید که در آن واکنش گرما را برای تبخیر آب ایجاد می کند و MAP را تقویت می کند.

کاربرد مونو آمونیوم فسفات

استفاده در صنعت کشاورزی

برای بسیاری از سالها به عنوان کودی مهم در کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته است. این محصول محلول در آب است و در صورت نیاز کافی سریع در خاک حل می شود. هم چنین این ماده در اتانول محلول و در استون نامحلول است.

 مونو آمونیوم فسفات (MAP) کود حاوی فسفات معدنی محلول در آب است که به صورت مواد خام برای چندین کود پیچیده (مانند NP و NPK) یا برای کاربرد مستقیم استفاده می شود.

منبع پاک کننده MAP به عنوان ماده خوراکی برای حیوانات استفاده می شود.

MAP در آتش خاموش کننده های شيمي خشک استفاده می شود که معمولا در دفاتر، مدارس و خانه ها یافت می شود. اسپری خاموش کننده پراکنده MAP پودر است که سوخت را پوشش می دهد و به سرعت شعله را می سوزاند.

فروش مونو آمونیوم فسفات

در حال حاضر شرکت پیشگامان شیمی به عنوان یکی از معتبرترین تامین کنندگان مواد شیمیایی کشور, طیف گسترده ای از محصولات شیمیایی غذایی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولید کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *