مونو پتاسیم فسفات

دسته : صنعتی تاریخ انتشار :
monopotassium-phosphate-fertilizer

مونو پتاسیم فسفات، MKP (همچنین دی هیدروژن فسفات پتاسیم، KDP یا فسفات پتاسیم یکساله)، KH 2PO 4، یک نمک محلول پتاسیم و یون فسفات دی هیدروژن است که به عنوان کود، افزودنی مواد غذایی و قارچ کش مورد استفاده قرار می گیرد. این یک منبع فسفر و پتاسیم است. این یک عامل بافر است. هنگامی که در مخلوط های کود با اوره و آمونیم فسفات استفاده می شود، فرار از آمونیاک را با حفظ اسیدی در سطح نسبتا پایین به حداقل می رساند. کریستال های تک در دمای اتاق پارا اکسیژن هستند. در دماهای زیر -۱۵۰ درجه سانتی گراد (-۲۳۸ درجه فارنهایت) آنها تبدیل به فاز الکتریکی می شوند.

پودر مونو پتاسیم فسفات می تواند در مخلوط های کود مورد استفاده قرار گیرد تا فرار آمونیاک را با حفظ pH پایین کاهش دهد. اغلب به عنوان یک منبع مواد مغذی در تجارت گلخانه ای و هیدروپونیک استفاده می شود. این پودر بهترین منبع جهت تأمین فسفر و پتاسیم گیاهان در مراحل رشد بوده، و از این رو مي تواند در زمانی كه گياه هم زمان به عنصرهای پتاسيم و فسفر   نياز دارد، بسيار مفيد واقع شود. یکنواختی شکوفه ها، رشد رویشی، افزایش مقاومت گیاه، بهبود کیفیت رنگ و طعم میوه به شکل موثری از مونو پتاسیم فسفات تأثیر پذیر است.

به عنوان یک کریستال، برای خواص اپتیکی غیر خطی آن ذکر شده است. در مدولاتور های نوری و برای اپتیک های غیر خطی مانند نسل دوم هارمونیک (SHG) مورد استفاده قرار می گیرد.  مونو پتاسیم فسفات منظم دارای جذب در این طول موج تقریبا ۴٫۷-۶٫۳٪ در هر سانتی متر ضخامت است، در حالی که KDP بسیار جوشدار دارای جذب به طور معمول کمتر از ۰٫۸٪ در هر سانتی متر است.

 

فرمول مولکولی: H2KO4P

ظاهر: دی هیدروژن فسفات پتاسیم، ۹۸٪ +؛ دی هیدروژن فسفات پتاسیم، ACS، ۹۹٫۰٪ min؛ دی هیدروژن فسفات پتاسیم، Puratronic®، ۹۹٫۹۹۹٪ (فلزات)، حداکثر Si 10ppm؛ پتاسیم دی هیدروژن فسفات، ۹۸٪ +؛ دی هیدروژن فسفات پتاسیم، ACS، ۹۹٫۰٪ min؛ دی هیدروژن فسفات پتاسیم، Puratronic®، ۹۹٫۹۹۹٪ (فلزات)، حداکثر Si 10ppm؛ کریستال سفید یا پودر سفید بی بو

نقطه ذوب: ۲۵۲٫۶ درجه سانتی گراد

نقطه جوش: در دسترس نیست

حلالیت: کمی محلول در آب است. در الکل غیر قابل حل است.

کاربردهای مونو پتاسیم فسفات

مونو پتاسیم فسفات پتاسیم دی هیدروژن فسفات نمک محلول که منبع فسفر و پتاسیم است. هنگامی که در مخلوط های کود با اوره و آمونیم فسفات استفاده می شود، فرار از آمونیاک را با نگه داشتن pH در سطح نسبتا پایین به حداقل می رساند.

سایر اسامی شناخته شده : پتاسیم فسفات یکساله، اسید فسفریک، نمک مونوكالس

فرمول مولکولی :  KH2PO4

برنامه های کاربردی : کود، افزودنی مواد غذایی، قارچ کش، عامل بافر

 MKP دارای معادل ۵۲٪ P2O5 و ۳۴٪ K2O است و دارای برچسب ۰-۵۲-۳۴ می باشد. MKP اغلب به عنوان منبع تغذیه ای در تجارت گلخانه ای و هیدروپونیک استفاده می شود.

مونو پتاسیم فسفات (MKP) یا دی هیدروژن فسفات پتاسیم (KDP) یک اسید فسفریک اسید پتاسیم محلول با فرمول شیمیایی KH2PO4 است.

دیگر محصولات : مونو آمونیوم فسفات

فروش مونو پتاسیم فسفات

مونو پتاسیم فسفات در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مونو پتاسیم فسفات مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.