کربنات باریم

دسته : صنعتی تاریخ انتشار :
Uhličitan_barnatý

کربنات باریم یک پودر سفید است. این پودر غیر محلول در آب است و در بیشتر اسیدها محلول است، به استثنای اسید سولفوریک.  وزن مخصوص آن ۴٫۲۷۵ است. با سوزش سمی است.کربنات باریم، BaCD3، همچنین به عنوان aserite شناخته می شود.

. نقطه ذوب آن ۱۷۴ درجه سانتیگراد است.

. این ماده  با اسیدها واکنش میدهد تا نمکهای باریم را ایجاد کنند. در هنگام گرم شدن به اکسید باریم و دی اکسید کربن تبدیل می شود. هر چند با سولفوریک اسید واکنش نشان می دهد تا سولفات باریم را ایجاد کند.

کربنات باریم (BaCO3)، همچنین به عنوان aserite شناخته می شود، ترکیبی شیمیایی است که در سم موش، آجر، لعاب سرامیکی و سیمان استفاده می شود.

کربنات باریم می تواند در اسید معده حل شود، بنابراین سمی است.

. کربنات باریم در آب غوطه ور است و در بیشتر اسیدها، به جز اسید سولفوریک، محلول است. کربنات باریم دارای وزن مخصوص ۴٫۲۷۵ است. کربنات باریم با مصرف خوراکی سمی است. 

 آماده سازی کربنات باریم به صورت تجاری از سولفید باریم یا با استفاده از کربنات سدیم در دمای ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد (روش خاکستر سودا) و یا با عبور دی اکسید کربن در ۴۰ تا ۹۰ درجه سانتیگراد ساخته می شود

کربنات باریم گازها را به روش تجزیه تولید می کند و گاهی اوقات می تواند موجب بروز لکه های نازک و یا لکه های قرمز شود. فریت باریم موجود است (به عنوان مثال Fusion F-403 دارای ۳۵٪ BaO) است که یکی از آن ها را برای منبع آن به کار می برد، بلکه یک کاربرد کلاسیک از محاسبات شیمیایی لعاب است. لعاب حاصل از آن بیشتر شسته و قابل انعطاف است و دارای وضوح و ضعف کمتری خواهد بود.

کاربردهای کربنات باریم

کربنات باریم عمدتا برای ساخت شیشه های اپتیک، فینل ها و مواد مغناطیسی باریم، ساخت سایر نمک های باریم، سرامیک، مینا، رنگ، جوشکاری، مواد مغناطیسی و شیشه های پیشرفته نوری است.برای آتش بازی، آماده سازی آج ها استفاده می شود، همچنین برای مواد کمکی پوشش های سرامیکی و شیشه های نوری استفاده می شود. برای ساخت سرامیک الکترونیکی، ترمیستورهای PTC، خازن ها و دیگر اجزای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. کربنات باریم عمدتا برای ساخت شیشه های نوری، شیشه CRT و مواد مغناطیسی باریم و خازن ها استفاده می شود.

به طور گسترده ای در صنایع سرامیک به عنوان یک عنصر در لعاب استفاده می شود. این ماده به عنوان یک ماده شار، عامل مات و کریستالیزه عمل می کند و با اکسید رنگی خاص ترکیب می شود تا رنگ های منحصر به فرد را به راحتی قابل دستیابی به وسیله دیگر نباشد. استفاده از آن تا حدودی بحث برانگیز است، زیرا برخی ادعا می کنند که می تواند از لعاب ها به غذا و نوشیدنی برسد. اغلب به شکل خامه ای استفاده می شود. در صنایع آجر، کاشی، سفال و صنایع سفالی کربنات باریم به رس ها افزوده می شود تا رسوب نمک های محلول (سولفات کلسیم و سولفات منیزیم) ایجاد می شود که باعث انقباض می شود.

همچنین برای کنترل نسبت کرومات به سولفات در حمام های آبکاری کروم استفاده می شود. کربنات باریم 

دیگر محصولات : سیکلوهگزانون

فروش کربنات باریم

کربنات باریم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کربنات باریم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *