آسکوربیل پالمیتات

دسته : غذایی تاریخ انتشار :
لل

آسکوربیل پالمیتات ویتامین سی استریت محلول در چربی اسکوربیل پالمیتات یک فرم محلول در چربی اسید آسکوربیک است که فعالیت آنتی اکسیدانی را مشخص می کند که مشخصه ویتامین C را بر روی چربی ها در سراسر بدن دارد. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که پالمیتات آسکوربیل ممکن است به عنوان یک آنتی اکسیدان در محافظت از چربی ها از پراکسیداسیون موثر تر از ویتامین C محلول در آب باشد این ماده در چربی قابل حل شدن نیست.

اسکوربیل پالمیتات از ذرت و هم چنین از تخمیر و روغن نخل استخراج شده است. این ماده به‌ شکل گرد سفید یا سفید مایل به زرد با بوی لیمو موجود هست.

اسکوربیل پالمیتات استر است که از اسید آسکوربیک و اسید پالمیتیک ساخته شده است که یک فرم ویتامین C در محلول چربی ایجاد می کند. علاوه بر استفاده از آن به عنوان منبع ویتامین C نیز به عنوان یک افزودنی غذای آنتی اکسیدان (E number E304) استفاده می شود. این مورد برای استفاده به عنوان افزودنی مواد غذایی در اتحادیه اروپا، استرالیا و نیوزیلند تایید شده است. اسکوربیل پالمیتات نیز به عنوان «استر ویتامین سی » شناخته می شود.

اسکوربیل پالمیتات (استریم ویتامین C) ترکیبی از اسید آسکوربیک (ویتامین C) و اسید پالمیتیک، یک اسید چرب اشباع است. به تنهایی، ویتامین C محلول چربی نیست، اما اضافه کردن پالمیتات اجازه می دهد که بدن این مواد مغذی مهم را برای استفاده بعدی ذخیره کند. این پودر هم چنین حاوی استر است که باعث کاهش ناراحتی معده می شود که گاهی ناشی از مکمل های ویتامین C است.

             نقطه جوش: Boiling Point

              نقطه ذوب: Melting Point

                            –                             ۱۱۶

                       رنگ: Color

                     شکل: Shape

                  سفید متمایل به زرد                            پودر

                         بو: Smell

                       مزه: Taste

                          بوی لیمو                              –

       فرمول شیمیایی: Chemical Formula

             وزن ملکولی: Molecular Weight

                      C22H38O7                               –

           کد بین المللی: CAS Number

                کد اتحادیه اروپا: EINECS
                       ۱۳۷-۶۶-۶                             –

آسکوربیل پالمیتات یک محلول بسیار باکتری در بدن و مشتق اسید آسکوربیک است. آسکوربیل پالمیتات دارای تمام مزایای ویتامین C است، اما بر خلاف فرم محلول در آب، می تواند در داخل غشای سلولی لیپید ذخیره شود تا زمانی که بدن آماده استفاده از آن باشد. این آنتی اکسیدان قوی و تسلی دهنده رادیکال آزاد است و از سلامت سلولی و عروقی حمایت می کند.  گزارش شده است ویتامین سی که فعالیت اکسید نیتریک را نیز ارتقاء می دهد برای کمک به حفظ عملکرد پلاکتی سالم استفاده می شود.

از این پودر در تهیه ی شورتنینگ و همچنین به عنوان امولسیون کننده در نوشیدنی هایی که با طعم لیمو هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگر محصولات : تری کلسیم سیترات

فروش آسکوربیل پالمیتات

آسکوربیل پالمیتات در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آسکوربیل پالمیتات  مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.