اسید فوماریک

دسته : غذایی تاریخ انتشار :
خرید فوماریک اسید , فروش فوماریک اسید , قیمت فوماریک اسید , نمایندگی فوماریک اسید ,

نام های دیگر: اسید آلومالئیک, اسید بولتیک, اسید دانتیک, اسید لیگنیک

فرمول شیمیایی: HO2CCH=CHCO2H

جرم مولی: ۱۱۶٫۰۷ g/mol 

شکل ظاهری: کریستال های جامد سفید رنگ

خلوص: ۹۹%.

گرید: غذایی، دارویی

ماده اسید فوماریک Fumaric acid یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی (C4H4O4–) می‌باشد که شکل ظاهری آن کریستال های جامد و سفید رنگ است. این ماده شیمیایی یکی از ترکیبات واسطه‌ای در چرخه سیتریک اسید است. با توجه به موقعیت گروه عاملی کربوکسیلیک اسید، اسید فوماریک ایزومر ترانس و مالئیک اسید ایزومر سیس است.

اسید فوماریک اسیدی قوی است با حلالیت بسیار کم که هر چقدر اندازه ذرات آن کوچکتر باشد، حلالیت بیشتری دارد. فوماریک اسید جاذب رطوبت نیست و در هر ۱۰۰ میلی‌لیتر آب با دمای ۲۵ درجۀ سانتی‌گراد ، ۰/۶۳ گرم آن قابلیت انحلال پذیری دارد. 

فوماریک اسید در صنایع غذایی 

فوماریک اسید در صنعت غذا برای اسیدی کردن غذا کاربرد فراوانی دارد. بهترین جایگزین برای اسید تارتاریک و سییتریک اسید می باشد که در چیپس ها بهترین طعم دهنده برای طعم سرکه نمکی نیز است. اضافه کردن فوماریک اسید در نوشیدنی باعث ثبات رنگ و مزه آن ها می شود، این محصول همچنان در محصولات لبنی(کشک، پنیر، شیرخشک، ماست)، کنسروها، سوسیس، مربا، ژله، نانوایی،و….مورد استفاده قرار می گیرد.

از این اسید در صنایع غذایی برای شدت بخشیدن به خاصیت ضدّاکسایشی آنتی اکسیدان های BHA و BHT در محصولات روغنی و چرب؛ جهت افزایش خاصیت عدم جذب رطوبت و افزایش قابلیت جاری شدن و افزایش قابلیت نگهداری در فرآورده های خشک دسرها، آبنبات‌ها و غیره و برای افزایش مدت نگهداری و قدرت ژل ، در درسرهای ژلاتینی از این اسید استفاده می‌شود.

ماده اسید فوماریک جهت تولید رزین های پلی استری و الکلهای پلی هیدریک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از این ماده هم چنین به عنوان ماده ی ثابت کننده ی رنگ در رنگ ها بکار می رود.

فروش فوماریک اسید

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز،محصول فوماریک اسید مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

سایر محصولات ما:

سیترات سدیم