مارگارین

نویسنده:

تاریخ:

مارگارین، نوعی جایگزین کره می‌باشد و در بسیاری از اقصی نقاط جهان سهم بازار مارگارین بیشتر از کره می‌باشد. امروزه مارگارین یکی از عناصر مهم در دستورالعمل‌های آشپزی به شمار می‌رود. مارگارین‌های اولیه از چربی‌های حیوانی مانند گوشت گاو تولید می‌شوند، زیرا آن‌ها جامد بوده و منجر به تولید محصولی می‌شود که می‌تواند مانند کره قالب‌گیری شود. امروزه بیشترین درصد مارگاریـن تولیدی از روغن‌های گیاهی ساخته شده است که از نظر شیمیایی پردازش‌شده و از مایعات به جامدات تبدیل شده‌اند.

مارگارین و رنگ‌ آن:

مارگارین به طور طبیعی سفید رنگ است؛ اما در برخی موارد، با افزودن رنگ‌های مصنوعی به آن باعث تغییر رنگ مارگارین می‌شوند که در بعضی موارد افزودن این رنگ‌ها به مارگارین غیر مجاز است. مارگارین و کره هردو شامل ۱۶٪ آب و ۸۵٪ چربی هستند؛ تفاوت نوع چربی مارگارین و کره در این است چربی کره از چربی حیوانی موجود در شیر است و چربی مارگارین حاصل شده از روغن‌های نباتی است. یکی از مزایای استفاده از مارگارین کاهش کلسترول خون است و بنابراین از بدن در برابر بیماری‌های قلبی ـ عروقی و سکته‌مغزی محافظت می‌کند. البته در صورت مصرف زیاد به ریه‌ها و کلیه‌ها آسیب می‌رساند.

پیدایش مارگارین

شیمی‌دان فرانسوی H. Mège-Mouriès در اواخر دهه ۱۸۶۰ مارگاریـن را تولید کرد و در سال ۱۸۷۳ در اروپا و در ایالات متحده به عنوان یک اختراع به رسمیت شناخته شد. روش تولید آن در ایالات متحده به این صورت بود که در آن مخلوط چربی ذوب شده با شیر و نمک، برای خنک‌شدن، برای مخلوط شدن محصول و بسته‌بندی آن همه با استفاده از تجهیزات استاندارد کره انجام می‌شد. به دلیل مخالفت صنایع لبنی، این ماده مدت‌ها تحت قوانین سخت‌گیرانه قرار گرفت، به ویژه در ایالات متحده آمریکا. اما در دهه‌ی ۱۹۳۰، تولیدکنندگان به جای روغن‌های وارداتی که قبلاً استفاده شده بودند، روش تهیه‌ی مارگاریـن را از روغن‌های خانگی آموختند، و به این ترتیب حمایت از کشاورزان پنبه‌دانه و سویا ایالات متحده را آغاز کرد. در زمان پخت و پز، مارگاریـن مانند کره ذوب نمی‌شود و زمانی که برای پخت استفاده می‌شود، از بین می‌رود.

فروش مارگاریـن

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مارگاریـن مورد نیاز صنایع غذایی را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات : گلیسیرین

امتیاز شما به این مقاله:

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

سیدی

دسته‌بندی:

دیگر محصولات:

فهرست
Call Now Buttonتماس