مواد نگهدارنده طبیعی

دسته : غذایی تاریخ انتشار :
5227613-1280_119379463-canned-food-with-basket

نگهدارنده ها یک موضوع تکراری در بحث های عمومی هستند و هر زمان که رشد می کنند، بسیاری از مصرف کنندگان آنها را با مواد شیمیایی مضر و مدرن در مواد غذایی مرتبط می کند. اما، به عنوان یک نگاه کوتاه به گذشته، نشان می دهد که حفظ غذا از فاسد شدن از چند صد سال پیش انجام می شد، زمانی که انسان برای اولین بار از نمک (شور) و دود (درمان) برای متوقف کردن گوشت و ماهی از فاسد شدن و خراب شدن جلوگیری کرد. با وجود تعدادی از مشکلات، نگهدارنده ها امروزه بخشی ضروری از غذای ما هستند.

یک دلیل برای این افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای انتخاب بیشتر، سهولت و راحتی غذا و استانداردهای بالای ایمنی غذا است. تمام محصولات غذایی  حاوی مواد نگهدارنده غذا هستند.  هدف این است که به طور کلی برای جلوگیری از فاسد شدن در طول زمان حمل و نقل جلوگیری کند. نگهدارنده ها در مواد غذایی برای مبارزه با فساد ناشی از باکتری ها،  قارچ ها و مخمرها اضافه می شوند. نگهدارنده ها می توانند مواد غذایی تازه را برای دوره های طولانی تر نگه دارند و عمر مفید آن را افزایش دهند. نگهدارنده های مواد غذایی نیز برای کاهش و یا جلوگیری از تغییر رنگ، طعم و یا بافت استفاده می شود.

نگهدارنده های طبیعی

نگهدارنده ها می توانند از مواد طبیعی مانند نمک یا الکل تهیه شوند. آنها هم چنین می توانند ساخته شده از مواد شیمیایی مصنوعی باشند. مواد شیمیایی “طبیعی” یا “آلی” لزوما سالمتر از مواد شیمیایی مصنوعی یا شیمیایی هستند. در حقیقت، مواد نگهدارنده مصنوعی مانند نیتریت سدیم، بنزوات سدیم، پروپیونات سدیم، پروپیونات کلسیم و سوربات پتاسیم در تهیه غذا به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته اند، زیرا آنها در جلوگیری از فساد مواد غذایی بسیار موثر هستند.

 نگهدارنده ها به مواد غذایی اضافه می شوند تا مانع از رشد میکرو ارگانیسم ها مانند مخمر و باکتری در غذا شود. نگهدارنده ها می توانند فرایند تخمیر، اسیدی شدن غذا را مهار، تحمل یا توقف دهند.

نگهدارنده ها می توانند به علت اکسیداسیون، مواد غذایی را از بدتر شدن و یا تضعیف یا جلوگیری کنند.

 نگهدارنده مواد غذایی  برای مدت زمان زیادی استفاده می شود. حفظ مواد غذایی اساسا به سه دلیل انجام می شود اول برای حفظ ویژگی های طبیعی غذا، دوم برای حفظ ظاهر غذاب و سوم برای افزایش ارزش ذخیره مواد غذایی. در دسته مواد نگهدارنده مواد غذایی طبیعی نمک، شکر، الکل، سرکه و غیره وجود دارد. این مواد نگهدارنده سنتی در مواد غذایی هستند که در هنگام تهیه ترشی، ترشک، آب و غیره نیز استفاده می شود. هم چنین انجماد و جوشیدن به عنوان راه های طبیعی حفظ مواد غذایی مورد توجه قرار گرفته است.

پودر قهوه و سوپ برای نگهداری  خشک می شوند. در این بخش مواد نگهدارنده مواد غذایی مرکبات مانند اسید سیتریک و اسید اسکوربیک بر روی آنزیم ها کار می کنند و متابولیسم آنها را منجر به حفظ آن می شود. شکر و نمک اولین مواد نگهدارنده مواد غذایی طبیعی هستند که رشد مایع باکتری ها را در مواد غذایی بسیار کم می کنند. برای حفظ گوشت و ماهی، نمک هنوز به عنوان نگهدارنده مواد غذایی طبیعی استفاده می شود.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا مواد غذایی و مواد نگهدارنده استفاده می شود. یکی از دلایل آن این است که آنها می توانند به حفظ و بهبود عملکرد  کمک کنند و باعث کاهش تولید فساد ناشی از بسته بندی، هوا، باکتری، قارچ و یا مخمر می شوند، در حالی که به کاهش خطر آلودگی نیز کمک می کند. در بعضی موارد، افزودنی ها و مواد نگهدارنده می توانند به بهبود یا حفظ مزایای تغذیه کمک کنند. علاوه بر این، آنها ممکن است برای بهبود طعم، بافت و ظاهر مورد استفاده قرار گیرند. به طور معمول، افزودنی ها و مواد نگهدارنده برای ایجاد یک طعم خوشمزه و کاهش میزان چربی استفاده می شود.

ایمنی مواد نگهدارنده های  غذایی

اداره غذا و دارو مسئول نظارت بر نگهدارنده ها می باشد، تا اطمینان حاصل کنند که آنها به بدن شما آسیب نمی رسانند. نه تنها مواد نگهدارنده در غذای انسان مورد ارزیابی قرار می گیرد، بلکه در غذای حیوانات نظارت می شود. در حالی که نام برخی از مواد نگهدارنده خیلی جالب به نظر نمی آید، آنها معمولا ترکیباتی هستند که شما معمولا در بسیاری از غذاهایی که شما میل می کنید وجود دارند. اجازه ندهید که نام های طولانی شما را فریب دهد. هر چه بیشتر در مورد نگهدارنده ها یاد بگیرید، ایمن تر می شوید.

همه این مواد شیمیایی به عنوان ضد میکروبی یا آنتی اکسیدان ها یا هر دو مورد عمل می کنند. آنها فعالیت باکتری ها، قالب ها، حشرات و سایر میکروارگانیسم ها را مهار می کنند.  جلوگیری از رشد قالب ها، مخمر ها و باکتری ها و آنتی اکسیدان ها باعث می شود که غذاها از لکه های سیاه و سفید و یا در حال رشد بی فتند. آنها هنگامی که مواد غذایی با اکسیژن، گرما و برخی فلزات تماس می گیرند، واکنش را سرکوب می کنند. آنها همچنین از دست دادن تعدادی از آمینو اسید های ضروری برخی از ویتامین ها جلوگیری می کنند.

فروش مواد نگهدارنده طبیعی

شرکت پیشگامان شیمی با داشتن نیروهای متخصص آمادگی دارد ضمن آگاهی دادن به شما در خصوص انواع مواد نگهدارنده، سفارش‌های مشتریان عزیز را دریافت کند. ای نمجموعه آمادگی دارد مواد نگهدارنده طبیعی مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *