مواد نگهدارنده ضد کپک

دسته : غذایی تاریخ انتشار :
نگهدارنده نان

پروپیونات کلسیم چیست؟

از مواد نگهدارنده ضد کپک می توان به پروپیونات کلسیم اشاره کرد که یک نوع نمک آلی است که از ترکیب هیدروکسید کلسیم با اسید پروپیونیک تشکیل شده (به آن پروپانوئیک نیز گفته می شود) است این ترکیب به شکل بلور یا پودر می‌باشد و در آب حلالیت بالایی دارد.

پروپیونات کلسیم یک نگهدارنده خوراکی می باشد که در نان و محصولاتی که اساس آن‌ها آرد می‌باشد، برای مهار رشد کپک ها و دیگر میکرو ارگانیسم‌ها که در واقع این ارگانیسم‌ها سمی نیستند، اسید پروپیونات در بعضی از غذاها به‌طور طبیعی وجود دارد و به عنوان یک نگهدارنده در غذاها عمل می‌کند و یک ماده‌ی امن برای مکمل‌های غذایی می باشد که توسط اداره غذا و داروی آمریکا تایید شده است.

کاربردهای کلسیم پروپیونات:

همانطور که می دانید مواد غذایی بطور معمول پتانسیل فاسد شدن را دارند و محیطی برای رشد و تکثیر کپک‌ها هستند که استفاده از کلسیم پروپیونات در محصولات غذایی مانع از رشد کپک‌ها می شود که عمده کاربرد این ماده در محصولات نانوایی یا قنادی مانند نان، کلوچه، کیک، شیرینی، می باشد.

******مقدار مجاز قابل مصرف این پروپیونات کلسیم ۰.۱ تا ۰.۴ % در آرد می باشد .******

فروش پروپیونات کلسیم:

پروپیونات کلسیم در بسته بندی‌های ۲۵ کیلویی قابل ارائه می‌باشد شما مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره های موجود در بالای همین صفحه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *