اسید اولئیک گیاهی

نویسنده:

تاریخ:

اسید اولئیک گیاهی: شواهد معتبری برای حمایت از ادعای بهداشتی واجد شرایط وجود دارد که مصرف اسید اولئیک موجود در روغنهای خوراکی ، مانند روغن زیتون ، روغن آفتابگردان ، روغن گلرنگ ، روغن کانولا یا روغن سویا ، ممکن است خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد.

پس از انجام یک بررسی منظم از شواهد علمی موجود ، FDA اکنون قصد دارد اختیار استفاده از دو ادعای بهداشتی واجد شرایط را برای توصیف رابطه بین مصرف اسید اولئیک در روغنهای خوراکی (حاوی حداقل ۷۰٪ اسید اولئیک در هر وعده) اعمال کند. و خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش می دهد. اسید اولئیک یک چربی اشباع نشده است که در صورت جایگزینی چربی ها و روغن هایی که چربی اشباع شده بیشتر است ، ممکن است خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهد.

علم در مورد ادعای جدید بهداشتی واجد شرایط برای اسید اولئیک ، اگرچه قطعی نیست ، امیدوار کننده است. FDA نتایج هفت مطالعه بالینی کوچک را ارزیابی کرد که رابطه بین مصرف روغنهای حاوی مقادیر بالای اسید اولئیک (حداقل ۷۰٪ در هر وعده) و سطح کلسترول را بهبود بخشید ، که نشان دهنده کاهش خطر بیماری عروق کرونر قلب است. شش مطالعه نشان داد كه كساني كه به طور تصادفي رژيم غذايي حاوي روغن هاي حاوي مقدار زيادي اسيد اولئيك را به عنوان جايگزين چربي ها و روغن هاي بالاتر در چربي اشباع شده مصرف كردند ، كاهش متوسطي در كلسترول خود و كلسترول LDL آسيب پذير قلب را تجربه كردند.

کسانی که رژیم غذایی به سبک غربی تری می خورند که چربی اشباع شده بیشتر بود. یک مطالعه اثر معنی داری نشان نداد. نکته مهم ، و همانطور که در ادعای بهداشت ذکر شد ، هیچ یک از مطالعات نشان ندادند که خوردن روغنهای حاوی اسید اولئیک دارای اثرات قلبی مفیدی است ، مگر اینکه آنها جایگزین انواع دیگر چربی ها و روغن هایی با چربیهای اشباع شده در رژیم شوند.

منابع اسید اولئیک گیاهی

اسید اولئیک به طور طبیعی در منابع غذایی متعددی از جمله روغنهای خوراکی ، گوشت (مانند گوشت گاو ، مرغ و گوشت خوک) ، پنیر ، آجیل ، تخمه آفتابگردان ، تخم مرغ ، ماکارونی ، شیر ، زیتون و آووکادو یافت می شود.  روغنهای خوراکی زیر که حداقل ۷۰٪ اسید اولئیک در هر وعده دارند مشخص شده است: ۱) روغن آفتابگردان اولئیک بالا ، ۲) روغن گلرنگ اولئیک بالا ، ۳) روغن کلوئید اولئیک بالا ، ۴) روغن زیتون و ۵) زیاد روغن جلبک اولئیک

استرهای تری گلیسیرید اسید اولئیک اکثر روغن زیتون را تشکیل می دهند ، اگرچه ممکن است کمتر از ۲٫۰٪ به عنوان اسید آزاد واقعی در روغن زیتون با کره وجود داشته باشد ، در حالی که غلظت های بالاتر روغن زیتون را غیر قابل خوردن می کند. همچنین ۳۶-۶۷٪ روغن بادام زمینی ، ۱۵-۲۰٪ روغن هسته انگور ، روغن جوانه گندم و روغن کنجد و ۱۴٪ روغن خشخاش را تشکیل می دهد. اسید اولئیک فراوان ترین اسید چرب در بافت چربی انسان است.

اصطلاح اولئیک به معنای مربوط به روغن زیتون یا زیتون است. به عنوان چربی ، اسید اولئیک یکی از بهترین مواد برای مصرف است. به عنوان جایگزینی برای دیگر چربیهای اشباع ، می تواند سطح کلسترول کل را کاهش داده و سطح لیپوپروتئین های با چگالی بالا (HDL) را بالا برده و ضمن کاهش لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDLs) ، همچنین به عنوان کلسترول “بد” شناخته شود. معمولاً جابجایی به روغن بالای اسید اولئیک دشوار نیست زیرا منابع بیشماری در دسترس است.

مزایای اسید اولئیک گیاهی

“شواهد علمی نشان می دهد که مصرف روزانه حدود   ۵/۱  قاشق غذاخوری (۲۰ گرم) روغن حاوی مقادیر بالای اسید اولئیک ، در صورت جایگزینی برای چربی ها و روغن هایی با چربی اشباع بالاتر ، ممکن است خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را به دست آورد. این فایده احتمالی ، روغنهای حاوی اسید اولئیک نباید کل کالری را که در روز می خورید ، افزایش دهد.

اسید اولئیک یک اسید چرب اشباع نشده با فرمول C18H34O2 است که به طور طبیعی در بسیاری از منابع گیاهی و محصولات حیوانی یافت می شود و معمولاً به عنوان اسید چرب امگا ۹ شناخته می شود. این یک اسید چرب امگا نه است و یکی از منابع سالم چربی در رژیم غذایی محسوب می شود. اسیدهای چرب از طریق فرآیند موسوم به اکسیداسیون اسید چرب در سلولهای کبدی به جسم تبدیل می شوند.

اسیدهای چرب به عنوان بلوک های اساسی ساختمان غشاهای بیولوژیکی ، برای ذخیره انرژی درازمدت (اجزای اصلی تری گلیسیرید) و همچنین برای پیش سازهای هورمونهای ایکوزانوئید استفاده می شوند. این ماده معمولاً به عنوان جایگزینی برای منابع چربی حیوانات که چربی اشباع زیادی دارند استفاده می شود. ممکن است جایگزین های مختلف کره و تخم مرغ تهیه شده با مقادیر بالای اسید اولئیک پیدا کنید.

مزایای سلامتی

از منظر سلامتی ، اسید اولئیک فواید بیشتری دارد. نشان داده شده است که پیشرفت بیماری های قلبی را کند می کند و باعث تولید آنتی اکسیدان ها می شود. یکی از کاربردهای بسیار جالب اسید اولئیک استفاده از آن به عنوان ماده ای در روغن لورنزو است ، دارویی که برای جلوگیری از بروز آدرنولوکodystrophy (ALD) تولید شده است ، شرایطی که فقط در پسران جوان اثر می گذارد و به غلافهای میلین بدن حمله می کند و باعث علائمی شبیه به موارد موجود در آن می شود. مولتیپل اسکلروزیس اگرچه روغن لورنزو این بیماری را بهبود نمی بخشد ، اما می تواند شروع یا پیشرفت بیماری را در افرادی که هنوز علامت گذاری نشده اند به تأخیر بیندازد.

یکی از منابع اصلی اسید اولئیک در غذاها روغن زیتون است که شاید یکی از خوشمزه ترین روغنهای پخت و پز باشد. همچنین وقتی که به دنبال مکمل رژیم غذایی با اسید اولئیک هستید ، کلولا و روغن انگور نیز انتخابی عالی هستند زیرا از نظر طبیعی این چربی از نظر چربی زیاد است. علاوه بر اینکه به عنوان روغن پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرد ، اسید اولئیک بخشی از تعدادی از محصولات است. اغلب برای تهیه صابون مورد استفاده قرار می گیرد و در تعدادی از مواد آرایشی وجود دارد.

اسید اولئیک ممکن است به تقویت حافظه کمک کند. میزان اسید چرب اولئیک و اشباع نشده اشباع در غشای گلبولهای قرمز با افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان همراه است. اسید اولئیک ممکن است مسئول کاهش فشار خون (کاهش فشار خون) روغن زیتون باشد.

دسته‌بندی:

دیگر محصولات:

فهرست
Call Now Buttonتماس